Podpořte kreativitu svých dětí

Určitě si nelze nevšimnout, že malé děti se učí především od svých rodičů a to napodobováním. Ať už se jedná o první slůvka, používání různých předmětů a samozřejmě v neposlední řadě je to i napodobování práce v domácnosti. Malé děti se učí nejlépe hrou.

Ať už se jedná o přebalování panenky, řízení kamiónu či motorky v podobě odrážedla, úklid nebo vaření v dětské kuchyňce. Právě dětský pokojíček je místo, kde děti tráví většinu svého času, pokud nejsou zrovna ve školkách, školách či kroužcích. Jejich svět by měl být hravý, plný zábavy a nových podnětů. Kluci s oblibou napodobují tatínky a holčičky zase maminky. Většina dospělých žen touží mít krásnou a útulnou domácnost včetně bezchybného království zvané kuchyně. Ale jen si vzpomeňte na svá léta dětských střevíčků. Tohle je přece sen každé malé holčičky. Mít své vlastní království, kde bude šéfovou. A mimochodem není to sen jen holčiček.

Dětské kuchyňky plné zábavydětské kuchyňky

Vzpomínám si, jak můj syn toužil po vlastním sporáku. A víte, co šel nakonec studovat? Zkuste hádat. Přece gastronomii. Děti nám o sobě dokážou prozradit mnohé, jen je musíme umět naslouchat a podpořit. Jenže pusťte dítě ke skutečnému nádobí, které představuje pro děti nebezpečí v podobě ostrých předmětů a spálení se horkou vodou nebo na plotýnce. Tenkrát jsem vyrobila ze staré lepenky svému dítěti jeho první sporák. Pravdou je, že je to skutečně hodně let zpátky a vy nemusíte nic tvořit z papírové krabice, ale rovnou koupit celou dětskou kuchyňku včetně příslušenství.

Kvalitní dětské kuchyňky nabízí na českém trhu společnost StepTwo. Ušetříte si tím spoustu času, protože nás také čekal během dvou týdnů nákup dětské kuchyňky. Papírový sporák dětské experimenty moc dlouho nevydrží. Kuchyňky patří snad mezi nejoblíbenější hračky a myslím, že právem. Vaření včetně konzumace jídla je součástí každého člověka. Navíc tento druh zábavy u dětí podporuje a prohlubuje kreativitu. Denně mohou „vařit“ maminkám a tatínkům roztodivné pokrmy, které ve své fantazii vymýšlí a získat pocit důležité osoby v rodině. Vždyť bez nich, byste přece odpadli hlady a nikdy neokusili takové speciality.

Obrázek: http://www.steptwo.cz/