Podsvícená postel z EURO palet

Postel je něco, bez čeho se žádná domácnost neobejde. V dnešním článku se zaměříme na jednoduchou výrobu postele z EURO palet. Barvu lze zvolit podle libosti nebo zanechat původní přírodní vzhled. I ten si samozřejmě vyžaduje úpravy, protože by hrozilo zaražení třísky. Palety nejsou v žádném případě nijak opracovány, tudíž tato práce čeká na vás, pokud se rozhodnete pro výrobu ať už postele, gauče či křesla. Dnes si však popíšeme, jak na podsvícenou postel.

Originální postel z EURO palet

výrobě postele pro dva lidi bude potřeba 8 palet. Pro single postel určenou pouze jednomu stačí palety 4. To v případě, že nebudete u postele dělat čelo. Palety ošetříme běžným způsobem, jak se opracovává dřevo a buď jen nalakujeme, nebo natřeme nejlépe vodou ředitelnou barvou. Spodní část tvoří 4 palety a na ně se pak přišroubují další 4 palety. Tato postel je velmi těžká a proto zvažte, zda ji budete umisťovat například do půdního prostoru, kde mohou být podlahy omezeny určitým zatížením. Udržovat se dá jednoduše a to tak, že sundáte položenou matraci a vše vyluxujete. Postel je velmi vzdušná a umožňuje proudění vzduchu, nemusíte se tudíž obávat plísně. Pokud vám nevadí, že by postel byla nízká, vystačíte si pouze s pěti paletami, které můžete podložit nožkami, které si rovněž vyrobíte z palet. Čtyři palety sešroubujete k sobě a z páté palety vyrobíte nožky – soklíky, které podepřou postel i přes střed, aby neměla tendenci se uprostřed propadat. Pokud místo nožek zvolíte kolečka, jednoduše s postelí můžete posouvat.

Podsvícení dodá ten pravý šmrnc

Světlo pod postelí tvoří LED kablík, který koupíte buď někde v prodejně, nebo na internetu. Ovládat se dá pomocí dálkového ovládání a zapojen je přes trafo do sítě. Palety seženete na internetu, skladech a marketech se stavebninami. Podobně se dá vyrobit i gauč s podsvícením nebo dokonce pozadí za televizor. Originálních nápadů je nespočet a možná, že vymyslíte něco, co tady ještě nebylo.

Fotografie: Multipurpose Pallet Furniture Author: Jonas Merian licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com