Pohankové karbanátky nadchnou i toho, kdo miluje maso

Nemusíte být nutně vegetarián, abyste si mohli udělat pohankové karbanátky. Bojíte se? Rozhodně k tomu není důvod. Každý kdo je ochutnal tak potvrzuje, že si nikdy nemyslel, že mohou chutnat tak dobře, i když neobsahují maso. Jen proto na místo to zkusit také. Recept je navíc velmi snadný a tak ho může zvládnout i začátečník.

Připravte si ingredience

Na pohankové karbanátky, jako na jakýkoliv jiný recept, budete potřebovat ty správné ingredience. Aby se vám jídlo povedlo a aby chutnalo jak má, budete potřebovat toto:

  • 1 sklenici pohanky
  • 2 vejce
  • 1 cibuli
  • 3 lžíce mouky
  • Česnek
  • Sůl
  • Pepř

Připravte si pohanku

Jako první připravte základní surovinu. Pokud ji běžně nevíte, je třeba vědět, že vyžaduje určitý způsob přípravy. Jako první by se měla namočit do vody. Dobu obvykle najdete na návodu na samotném balení, které koupíte. Potom je třeba pohanku uvařit, aby byla měkká. I tady se optimální dobu dozvíte na obalu. Poté pohanku přeceďte, nechte okapat a až v tuto chvíli je připravena k použití.

Směs na pohankové karbanátky je nezbytná

Když je pohanka uvařená a má pokojovou teplotu, můžete začít připravovat směs na pohankové karbanátky. Základem je samozřejmě pohanka, ke které přidáte vajíčka, dále najemno nakrájenou cibuli, prolisovaná česnek dle chuti a dochutíte solí a pepřem, podle potřeby. Dále přidáte také mouku a vše velmi důkladně promícháte, nejlépe ručně, na lepivou hmotu.

Jdeme na tepelnou úpravu

Směs na karbanátky je hotová a tak se můžete pustit do tepelné úpravy. Nejprve karbanátky vytvarujte do požadovaných tvarů. Ideálně v ruce. Pokud by se vám směs na ruce lepila, namočte si je vodou.

Když jsou karbanátky připraveny, jsou dvě možnosti přípravy. Ta zdravější je tou, kdy je dáte na plech pokrytý pečícím papírem a upečete je v troubě na klasických 180 stupňů. Druhá metoda přípravy se zase podobá standardním masovým karbanátkům, kdy si vezmete pánev, trochu oleje a zde je smažíte z obou stran dozlatova.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]