Princezna Kate se vrací k povinnostem. Odbornice prozradila, jaké má nyní plány

Fotografie: The Trustees of the Natural History Museum, London. / Open Government License 3

Po boji s rakovinou se Kate Middleton vrací do veřejného života, ale trochu jinak, než jsme čekali. Nechce být jen za zdmi paláce.

Princezna z Walesu loni zažila těžký rok. Od chirurgického zákroku v lednu 2024 začala cesta, která vyústila v diagnózu rakoviny a náročnou chemoterapii. Teď je znovu zpátky, ale s jasnými hranicemi. Dělá věci po svém, podle možností a bez přetížení. I když vynechala dostihy Royal Ascot, objevila se na Trooping the Colour i v Dni Podvazkového řádu a odráží nový přístup k životu ve veřejném hledáčku.

Poslouchá své tělo

Podle webu Woman & Home podstupuje Kate návrat „mindful stylem“ – přemýšlí nad každou akcí, místo aby plnila mediální očekávání. Ingrid Seward, odbornice na královskou rodinu, pak magazínu Hello potvrdila: Teď si vybírá, co je pro ni důležité. Nechce zbytečně přetěžovat tělo.“

Na poslední chvíli zrušila účast na prestižních dostizích Royal Ascot, kde přitom měla být doprovodem Williama. Nahradila to účastí na Trooping the Colour 14. června a na Dni Podvazkového řádu 16. června ve Windsoru. Kate se objevila i při neformálním hostování Melindy Gatesové ve Windsoru tiše, ale s jasným signálem: vrací se, ale po svém.

Princezna Kate nechala veřejnost zavzpomínat na Dianu. Inspirovala se jejím ikonickým modelem

Návrat s poselstvím rovnováhy

Zásadní změna přístupu je zachycena také v příspěvcích módních komentátorů – Kate recykluje ikonické outfity (Jenny Packham, Catherine Walker) a přenesla aristokratický styl „recyklovaných módních kousků“ i do veřejného života. Nejde jen o módu – jde o symbol rovnováhy mezi veřejným očekáváním a osobním komfortem.

Princezna Kate na vlastní kůži ukázala, že i silné postavy mohou říct „stačilo“. A že návrat po nemoci se dá zvládnout s grácií – pomalu, trochu odvážně, ale s respektem ke svému tělu. Pohleďte na to takto: lze rozpoznat hranice, vybrat si, co je důležité – a vrátit se tam, kde to má smysl. Na SvětěKreativity jsme také psali, jak na sebe princ Louis strhl pozornost při oslavách Trooping the Colour.

Zdroj: Express, HelloMagazine, Woman & Home

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*