Připravte pro svou rodinu chutnou a zdravou snídani. Francouzské tousty s banánem uchvátí každého

Snídaně je základ dne, proto bychom se ráno neměli odbývat. Dopřejte si se svou rodinou sladkou dobrotu a upečte famózní francouzské tousty s banány. Recept obsahuje jen zdravé suroviny, tudíž jej ocení i lidé, kteří běžně nesladí bílým cukrem.

Jaké suroviny budete potřebovat na přípravu francouzských toustů s banány?

Než se pustíte do práce, připravte si:

  • 4 velké plátky kváskového chleba (ideálně celozrnného)
  • 1 zralý banán
  • 2 vajíčka
  • 1 lžičku kokosového oleje
  • 1 lžičku agávového sirupu
  • pár kapek přírodního vanilkového extraktu
  • čerstvé ovoce dle obliby na ozdobu

Jak postupovat při přípravě francouzských banánových toustů?

Nejprve si v mixéru smíchejte vejce, banán a přírodní vanilkový extrakt. Pak směs přelijte do větší misky a obalte v ní důkladně všechny chlebové plátky. Poté si v pánvi rozehřejte kokosový olej a na něm opékejte obalený chléb dozlatova z obou stran.

Fotografie: Pixabay

Servírování francouzských toustů

Opečené tousty servírujte pokapané agávovým sirupem. Přidat k porci lze i oblíbené čerstvé ovoce, například jahody, borůvky, nebo třeba maliny. Milovníci čokolády mohou chléb potřít i čokoládovou pomazánkou. Přejeme vám dobrou chuť.

Pár slov na závěr: Proč jsou tyto francouzské tousty tak zdravé?

Vezměme si to tedy po pořádku surovinu po surovině. Celozrnný chléb je daleko prospěšnější pro organismus než ten bílý z jednoho prostého důvodu. Dodá tělu více energie a na delší dobu zasytí. Kromě jiného obsahuje i k trávení prospěšnou vlákninu. Banány jsou perfektním přírodním sladidlem. Obsahují celou řadu antioxidantů a vitamínů.

Hodnotné jsou i pro obsah hořčíku, draslíku a vlákniny. Proto se s oblibou používají k regulaci trávicích procesů. A co je důležité, po jejich konzumaci se budete cítit šťastnější! Kokosový olej se zase řadí mezi jedny z nejzdravějších rostlinných tuků.

Fotografie: Pixabay

Podporuje růst „hodného“ HDL cholesterolu v krvi a snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění. A agávový sirup je daleko prospěšnější než cukr, protože obsahuje přírodní sladidla a šťávu z agáve, což je vlastně exotický kaktus.

Kde se vzal klasický francouzský toust?

Francouzský toust si údajně lidé připravovali už kolem 5. století našeho letopočtu. Původní recept obsahoval bílý chléb, vejce, mléko a smažil se na klasickém oleji. Servírován byl nejčastěji s medem. Oblíbeným pokrmem se však nestal pouze ve Francii, nýbrž i v Německu, Rakousku či Itálii. Nyní jej znají v podstatě lidé po celém světě a s chutí jej konzumují.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]