Renovace veteránů

Projet se v novém autě je bezpochyby luxusní zážitek. Mnoho lidí si své auto zamiluje a nezřídka se stává, že ho i pojmenují. Časem si za své věrné služby zaslouží pravidelnou údržbu a kontrolu autobaterie. Stejná péče přispěla mnoha historickým vozům přežít do dnešní doby. Pokud jste měli možnost nejen vidět, ale dotýkat se veterána nebo se v něm dokonce projet, dáte mi určitě za pravdu, že se jedná o nezapomenutelný zážitek. Nemusíte být ani přitom odborník a vědět o technické stránce podstatné informace. Už ze samotného dotyku na vás dýchne kus historie, která má své kouzlo. S veterány jsem se setkala už jako malé dítě, kdy jeden starší kousek zvaný hadrolet, vlastnil můj strýc. Právě v něm nás děti vozil na výlety. Byl to neuvěřitelný zážitek, který opět vyplynul na povrch až po mnoha letech v momentě, kdy jsem stála v dílně, kde se opravují tito staříci, a ucítila jsem známou vůni. Ihned se mi rozbušilo srdce a musela jsem se pousmát. Všechny vzpomínky rázem ožily. Nutno poznamenat, že renovace veterána vyžaduje notnou dávku kreativity a nezřídka se improvizuje.

Automobily, kterým nechybí elegance

Z veteránů na vás dýchá atmosféra dávných časů, kdy těmto autům nechyběla elegance. Každý jednotlivý automobil staršího data v sobě ukrývá tajemství a troufám si říci, že se jedná o auta s duší. A jako o takové se také sluší a patří, aby bylo o něj řádně postaráno. Takový automobilový dědeček si zaslouží, abychom ho hýčkali a dopřáli mu tu nejšetrnější a nejlepší péči, kterou mu zaručeně poskytne autoservis Brno. Právě zde mají s renovací historických vozidel dlouholeté zkušenosti. Najít odborníky pod jednou střechou, kteří zvládnou karosářské práce, dopasovat různé díly, improvizovat, rozchodit motor, opravit převodovku, podvozek, sjednotit lak a mnoho dalšího není zase tak snadné. Rovněž možnost profesionálního čalounění, aby se vám dobře a pohodlně sedělo a aby měl tento zaprášený stařík opět neodolatelný šmrnc.

Restaurování veteránů není jen práce, ale poslání

V dnešní době pozvolna ubývá takto specializovaných prací a ne každý disponuje manuální zručností a citem. Renovace veteránů si vyžaduje citlivý přístup a šikovné ruce. Nebude dlouho trvat a bude problém sehnat někoho, kdo zvládne tak vysoce kvalitní a citlivou práci. Dnešní auta jsou vesměs řízená počítačem a dávno je pryč doba, kdy jste si na zahradě vyměnili nějaký díl a sami opravili auto. Renovace veteránů není o tom, že dnes auto odevzdáte a za týden si jej odvezete. Mnohdy jsou to projekty na dlouhé měsíce a klidně i roky. Proto je nanejvýš výhodné spolupracovat s takto specializovaným servisem na renovaci veteránů už včas.

Zaujaly vás také veterány?

Pokud o nákupu historického vozu teprve přemýšlíte, možná uvítáte odborné poradenství nejen ze světa veteránů, ale vše kolem automobilů. Je sice pravda, že autoservis Brno dokáže z kupy rezavě vyhlížejícího automobilového dědečka vykouzlit pojízdného veterána, který udělá ještě mnoho parády, ale je dobré vědět, co vše vás čeká a kolik vás taková renovace může stát. Někdo nakupuje veterány, protože je to jeho koníček, ale pro jiného výdělečný byznys. Je pravda, že na některých typech veteránů můžete prodělat a na jiných zbohatnout. Cena těchto aut neustále roste a čím starší a zachovalejší kousek, tím lépe. Dobrá rada nad zlato!

Fotografie publikována se svolením DSerge Bertasius Photography/FreeDigitalPhotos.net