Oblíbený řetězec v Česku zavírá jednu prodejnu za druhou. Zaměstnancům hrozí hromadné propouštění

Fotografie: JiriMatejicek / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Firma s 30letou tradicí na trhu má problémy. Už loni začala uzavírat některé prodejny a letos pokračuje. O práci by měly přijít desítky lidí.

Velký řetězec prodejen elektra Okay už loni začal zavírat některé své prodejny a letos pokračuje, uvedla TN. Firmě se nedaří dostat pod kontrolu cashflow a silný investor je zatím v nedohlednu. Firma by tak údajně měla zavřít téměř třetinu prodejen, kterých provozuje necelou stovku u nás a na Slovensku. Konkrétní prodejny však nechce jmenovat. V nejbližší době přijde o práci 40 zaměstnanců.

Už loni se uzavřelo několik prodejen

Řetězec Okay se již loni dostal do problémů a začal zavírat některé prodejny v Česku i na Slovensku. Doplácí na tvrdou konkurenci a letos mu za první čtvrtletí klesly tržby až o čtvrtinu. Známý řetězec zabývající se prodejem elektra a nábytku je přitom na trhu 30 let. Už od loňska se však firmě nedaří najít investora a provést restrukturalizaci.

Zatím není jasné, které konkrétní prodejny budou uzavřeny. Firma má však údajně uzavřít celou jednu třetinu prodejen z necelé stovky, jež provozuje po Česku a Slovensku. V nejbližších měsících se očekává, že o práci přijde přibližně 40 lidí. Podle webu Topky tak už loni byly uzavřeny prodejny ve Velkém Krtíši, Prievidzi a Martině. Letos pak došlo k uzavření prodejen v Trnavě a ve Zvolenu.

V Česku otevírá nový diskontní řetězec, který je v zahraničí č. 1 díky rekordně nízkým cenám

Firma se do černých čísel chce dostat ještě letos

„Adresy prodejen, které budeme zavírat, v tuto chvíli nechceme komentovat. Reklamace zboží, jež bylo zakoupeno ve zrušených obchodech, proběhne standardním způsobem jako doposud. Zákazníci nám zavolají na zákaznickou linku a zboží si vyzvedne kurýrní služba,“ řekl pro TN ředitel marketingu společnosti Jan Vyletěl. Také dodal, že právě probíhají jednání s několika investory a v letošním roce se podle něj chystá řetězec vrátit do černých čísel.

zákaznice
Fotografie: Freepik

V popředí vedení firmy by měl také majitele Jindřicha Žitovského vystřídat obchodní ředitel David Tráge. Odborníci však vyjadřují značnou skepsi k tomu, zda firma bude schopna najít silného investora, jenž by zaštítil i dluhy společnosti. Ty momentálně šplhají do desítek milionů korun. Na SvětěKreativity jsme také psali, že naopak diskontním řetězcům se u nás daří. V Česku teď otevírá nový diskontní řetězec s rekordně nízkými cenami.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*