Rezavé nádobí opět jako nové jen díky alobalu, jedlé sodě a soli

Také máte doba rezavé nádobí a lámete si hlavu s tím, jak ho vyčistit? Není třeba nic kupovat. Povede se vám to s věcmi, co máte doma. A to velmi rychle, stejně jako velmi jednoduše. Stačí pouze pár běžných věcí, které bez pochyby máte i ve své kuchyni. Podívejte se na tři nejlepší metody.

Metoda s jedlou sodou

Začínáme variantou, která je založena na mechanickém čištění. Rezavé nádobí bude opět jako nové díky tomu, že smícháte jedlou sodu s vodou. Poměr volte takový, aby vám vznikla hustá čisticí pasta. Tu následně naneste na jednotlivé kusy svého nádobí, nechte chvíli působit a potom vezměte houbičku a čistěte, dokud všechny nečistoty neodstraníte. Následně opláchněte a uvidíte, že rezavé nádobí bude jako nové. Pokud ne, daný postup opakujte ještě jednou.

Metoda se solí a citronem

Další dvě obyčejné věci, které na rezavé nádobí také platí více než dobře. Potřebovat budete hrubou sůl a citron. Ten vezměte, rozkrojte na polovinu a jednu hojně posypte hrubou solí. Vezměte ho a začněte s ním třít po špinavém nádobí, jako by se jednalo o hrubou houbičku. Tato metoda se dokonale hodí hlavně na pánve nebo hrnce, či jiné spíše větší plochy, které díky tomu budou opět bez rezavých skvrn.

Metoda s alobalem

Celkem netradiční, ale rozhodně funkční postup. Potřebovat na něho budete alobal, dále šťávu z jednoho citronu a trochu bílého octu. Ocet a citronovou šťávu smíchejte a potom aplikujte na své rezavé nádobí. Nechte chvíli působit a mezi tím si z hliníkové folie vytvořte větší kuličky. Ty nahradí houbu, protože právě těmi daný povrch jednoduše čistěte. A to do doby, než odstraníte rez, ale klidně i další nečistoty, nebo další připáleniny. Pokud zde i nadále něco přetrvává, tak nádobí vložte do nádoby s bílým octem, ve kterém ho nechtě přes noc. Ráno postup opakujte a už bude stoprocentně dokonale čisté.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]