Rychlý vrstvený dort Sněhová vločka se smetanovým krémem, bílou čokoládou a kokosem

Jako byste měli na talíři běloskvoucí sněhovou závěj. Tak vypadá dort s poetickým názvem Sněhová vločka. Je plný lahodného smetanového krému s bílou čokoládou a posypem ze strouhaného kokosu. Děti ho budou zbožňovat a dospělí k vám budou obdivně vzhlížet. Jeho příprava je přitom jednoduchá a rychlá.

Na dort Sněhová vločka budete potřebovat:

Na těsto:

  • hladká mouka – 440 g
  • cukr – 240 g
  • máslo – 60 g
  • vajíčka – 4 ks
  • prášek do pečiva – 2 čajové lžičky
  • sůl – 1 špetka

Na krém:

  • 33% smetana ke šlehání – 600 ml
  • zakysaná smetana – 320 ml
  • smetanový sýr mascarpone nebo Philadelphia (případně plnotučný tvaroh) – 200 g
  • bílá čokoláda – 200 g
  • strouhaný kokos – 200 g

Návod na přípravu:

Vajíčka vyklepněte do misky a rozšlehejte je šlehačem do jemné pěny. Přisypejte cukr a špetku soli a rozmíchejte, aby se krystalky rozpustily.

Vedle do misky prosejte přes sítko hladkou mouku a prášek do pečiva a obojí promíchejte. Pak tuto směs po částech zašlehejte do oslazených vajíček. Nakonec přidejte máslo a uhněťte měkké a soudržné těsto. To rozkrájejte na šest stejně velkých částí a každou z nich vyválejte na tenkou placku. Každou z nich pak upečte při teplotě 180 °C po dobu 6 až 7 minut.

Zatímco se těsto peče, vypracujte smetanový krém. Do mísy vyklopte zakysanou smetanu se smetanovým sýrem, nebo plnotučným tvarohem a mixérem či šlehačem vyšlehejte do jemné hmoty. Bílou čokoládu rozpusťte ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě a spolu s kokosem ji přimíchejte do smetanové směsi. Nakonec vyšlehejte šlehačku do pěny a jemně ji vmíchejte do krému.

Sestavte dort tak, že každý plát pomažete smetanovým krémem a navrstvíte je na sebe. Okraje odřízněte tak, aby byly rovné a nakonec celý povrch včetně boků pomažte zbylým krémem a zasypejte celý povrch strouhaným kokosem. Nakonec vložte dort do lednice ztuhnout alespoň na dvě hodiny či lépe přes noc.

Dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]