Okamžitě přestaňte zalévat orchideje kohoutkovou vodou. Odvděčí se vám kolosálními květy

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte pocit, že vám vaše orchidej pomalu odchází, vyzkoušejte na ni použít rýžovou vodu. Uvidíte, jak se vzpamatuje.

Použití rýžové vody je opravdu prospěšné. Říká se, že je to pomocník opravdu na všechno, a to i na rostliny. Dodává vašim orchidejím vitamíny B1, B2 a také dusík, fosfor, draslík, škrob, tuky a sacharidy. Mimo jiné i dokáže chránit rostliny před napadením různými škůdci. Rýžovou vodu byste rozhodně měli vyzkoušet.

Příprava rýžového extraktu

K výrobě extraktu budete potřebovat pouze 50 g syrové rýže a půl litru vody. Vše nechte asi 24 hodin louhovat, poté sceďte a můžete tím začít zalévat orchideje. Pamatujte ale na to, že voda musí mít pokojovou teplotu. Rostlinu tímto roztokem zalévejte jednou za 15 až 20 dní. V zimě to bude stačit jednou za měsíc. Výsledky se dostaví přibližně za 3 nebo 4 měsíce. Pokud se ale objeví hniloba, rozhodně ji už nehnojte.

Fotografie: Depositphotos

Co dalšího můžete použít

Pivo s vodou

Pokud si dáte pivo, ale celé ho nedopijete, můžete ho naředit vodou a zalít tímto roztokem orchideje a nebo jiné rostliny. Doplníte tak potřebný vitamín B a posílíte kořenový systém a odolnost.

Bramborová voda

Vařili jste brambory na loupání v neosolené vodě? Odvar poté rozhodně nevylévejte a vychlazený ho použijte na pokojové rostliny. Stačí to dělat tak jednou týdně. Květiny tak budou mít potřebné minerály a vitamíny.

Fotografie: Depositphotos

Banánové slupky

Banánové slupky jsou také výborným hnojivem pro pokojové rostliny. Dobře je osušte, ideální je sušička ovoce, rozdrťte na prášek a část této směsi smíchejte s vodou. Roztok použijte každé dva týdny.

Droždí

Asi není domácnost, ve které by nebylo droždí. Takže pokud zrovna nevíte, co s ním, použijte ho ke hnojení orchidejí a dalších rostlin. Do pěti litrů vody si dejte rozdrobené droždí, nechte rozpustit, promíchejte a naneste na pokojové rostliny.

Zdroj: OrchidFriends