Pěstování orchidejí má svá pravidla, do kterých patří také to, co by se vedle orchidejí nemělo nikdy umisťovat

Když víte, jak zvládnout pěstování orchidejí, odmění se vám tato rostlina krásným květem. Pozor však na to, co máte v její blízkosti. Mnoho lidí při pěstování dělá poměrně velkou chybu. Ke své orchideji postaví něco, co zde nesmí být.

Potom se diví, že květina není tak krásná, jak očekávali. Podívejme se společně na to, co by nemělo být v její přítomnosti, ale i na to, jak ji pěstovat správně.

Optimální zalévání jako základ

Při pěstování orchidejí je nutné v první řadě myslet na správné zalévání. Rostliny nemají rády ani velké sucho, ani nemají rády to, že jsou přelité. Ideální je zalévat průběžně až ve chvíli, kdy je vidět, že je zemina na povrchu suchá. Vhodné je zalévat zhruba dvakrát do týdne. Mnohým začátečníkům se doporučuje mít květinu ve skleněném květináči, a to hlavně z důvodu, že v něm mohou lépe vidět, jak vysoká vlhkost v zemině je.

Důležité je také teplo o světlo

Dále je třeba pěstovat orchidej na správném místě. Základem je rozhodně teplo. Ideální tak může být třeba okno, nebo terasa. Pozor také na to, že květiny nemají rády časté přenášení. Stejně jako nemají rády, když teplota výrazněji kolísá. Dodat je třeba i to, že orchideje potřebují dostatek světla. Pozor však na to, že se nesmí jednat o přímé sluneční paprsky. Ty mohou rostlině uškodit, jelikož ji mohou popálit. Světlé místo je základ, ale nikdy by na květinu nemělo svítit přímé slunce.

Zajistěte i správný květináč

Jak jsme již zmínili, pro začátečníky se může hodit skleněný, díky kterému dobře odhadnou vlhkost zeminy. Také je třeba dodat, že díky skleněnému květináči lze pozorovat kořenový systém a určit správnou chvíli pro přesazení. Dodat také musíme, že květináč by měl mít ve spodní části díry. Jak proto, aby mohla vytéct přebytečná vlhkost, tak i proto, aby mohla rostlina dýchat. Do zeminy a ke kořenům se dostane požadovaný kyslík, který se pozitivně podepíše na kráse rostliny.

Pozor na to, co máte poblíž orchideje

Pojďme na tu nejdůležitější radu při pěstování orchideje. Co by se v její blízkosti rozhodně nemělo nacházet? I na to si můžeme odpovědět. Jedná se o zralé ovoce. Pokud se v blízkosti této květiny nachází, můžete počítat s tím, že se to negativně podepíše na jejím zdraví i na její kráse. Ovoce totiž uvolňuje ethylenový plyn, který se dostává do rostliny. Jakékoliv pupeny a květy rychle likviduje a rostlina začíná uvadat. Proto dejte pozor, jak daleko od orchideje ovoce je. Doporučená vzdálenost je 5 – 10 metrů. Jedině tak nemusíte mít žádné obavy.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]