Recept na mleté maso trochu jinak. Přidejte zelí, rýži a také omáčku ze zakysané smetany

Existuje celá řada způsobů jeho využití. Tento recept na mleté maso je však zajímavou novinkou, která musí zaujmout i vás. A to díky ingrediencím. Ty zde nejsou až tak tradiční. Rozhodně se však nebojte, protože až vyzkoušíte výsledek, budete si jisti tím, že něco tak dobrého jste rozhodně ještě nejedli. Zajímavá kombinace stoprocentně uchvátí i vás. Zkuste a uvidíte sami.

Základem jsou tyto ingredience

Jak jsme již zmínili, tento recept na mleté maso může pro někoho obsahovat celkem netradiční ingredience. Ale rozhodně se není čeho bát, o čemž vás následně přesvědčí výsledek. Stačí si pouze připravit:

  • 500 g mletého masa
  • 300 g zelí
  • 100 g rýže
  • 1 vejce
  • Sůl a pepř

Doplňme také, že součástí receptu je také zajímavá omáčka, která chuť příjemně doplňuje. Na ní budete potřebovat jenom trojici surovin, a to:

  • 4 lžíce zakysané smetany
  • 2 lžíce rajčatového protlaku
  • 1 malou sklenici vody

Začněte s vařením rýže

To první, s čím je třeba začít, je rýže. Proto, že se nějakou dobu vaří a potom bude nějakou dobu chladnout. Rýži jednoduše uvaříte podle návodu. Je jedno, jaký typ zvolíte a zda se bude jednat o populární verzi s sáčku, nebo nikoliv. Zde máte volné ruce. Pouze nedoporučujeme používat rýži na sushi a na italské rizoto.

Pokračujte přípravou zelí

Když se rýže vaří a potom chladne, máte čas na přípravu zelí. To nakrouhejte spíše na menší kousky. Můžete ho samozřejmě také nakrájet nožem. Důležité je, aby se jednalo skutečně spíše na menší nudličky, než velké kusy. To proto, aby zelí následně rychleji změklo.

Vše smíchejte dohromady

Nyní se recept na mleté maso dostává ke své hlavní fázi. Všechny suroviny smíchejte dohromady. Osolte, opepřete a můžete i dochutit dalšími bylinkami. Důležité je, aby bylo vše důkladně prohněteno. Tím se nejenom propojí jednotlivé chutě, ale dojde i k tomu, že v každém kousku bude rovnoměrně masa, zelí i rýže. Potom už stačí jenom vytvářet stejně velké šišky.

Do trouby, nebo na pánev

Jsou šišky hotové? Potom máte na výběr ze dvou možností, jak pokračovat. První variantou je příprava v troubě. Dejte je na pekáč nebo do zapékací mísy, rozehřejte troubu na 180 stupňů a pečte je zhruba po dobu 20 minut. Mezi tím smícháte všechny suroviny na omáčku. Po uplynutých dvaceti minutých vše nalijete do pekáče a necháte ještě dalších 20 minut péct. Potom vyndáte a servírujete.

Druhou cestou je příprava na pánvi. Rozpalte trochu oleje a smažte ze všech stran dozlatova. Když jsou šišky hotové, můžete přilít smíchané ingredience ve formě omáčky. Tu nechte chvíli prohřát a trochu provařit, aby se vypařila voda a vše zhoustlo. Potom jste také připraveni k servírování. Přejeme dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]