Postarší žena dokázala, jak skvěle umí zacházet s kosmetickými produkty. Díky nim ze sebe vytvořila svou mladší verzi.
Christopher Hopkins je influencerem v oblasti krásy a stylu už několik desítek let. Jeho matka Joanna pracovala jako osobní konzultantka v této oblasti. Teď se rozhodla použít všechny své znalosti a zkušenosti a omladit pomocí make-upu sebe sama. Proces začal základní vrstvou po celé tváři, která redukuje linie a hlavně vrásky. Aby tváři dodala další rozměr, použila kolem lícních kostí bronz. Finále tohoto základu bylo použití růže na tváře. Finální vzhled tak působí tepleji. Využívá také čirého rozjasňovače, jehož výsledkem je velmi kvalitní lesklý efekt.
Spojení praktičnosti a krásy
Pro její vzhled je klíčová jasná rtěnka, jejíž výraznou roli ještě zpečetí pudrem. Tím zajistí, že se během dne nic nerozmaže a nesmíchá. Zářící lesk pak vpraví do rtěnky tak, se že obě vrstvy spojí a v přirozených rtech není zásah patrný. Pro orámování tváře je naprosto nezbytné obočí, protože dotváří kompletnost celého obličeje. Na to použila zcela neutrální hnědý pudr, který vyhází z jeho přirozeného oblouku, jen vyplnila některé mezírky.
Konkrétně ty, části, které s věkem vymizely. Osobně užívá různé odstíny fialových očních stínů, takže jsou její oči výraznější. V zásadě je pomocí houbičky míchá všechny dohromady. Stíny pak sahají od víček až po nadočnicový oblouk. Prodlužuje je směrem ke skráním, což vytváří dramatičtější výraz. Celek dokončuje černou řasenkou a očními linkami. Finále je pak naprosto uhlazené a kompletně profesionální.
Zajímavosti z oblasti kosmetiky
Nutno podotknout, že tyto kosmetické techniky ji opravdu dělají mnohem mladší. Malé zásahy jako lehká růž a zvýraznění nechají vystoupit jejím přirozeným rysům a výsledek je opravdu okouzlující. Slovo „kosmetika“ pochází z řeckého „kosmos“, termínu pro svět a vše v něm. Vypadat „kosmeticky“ by se tak dalo vyložit jako „vypadat světově“, což je ostatně záměr. Před vynálezem tvářenky se ženy do tváří štípaly.
Přirozené zarudnutí jako reakce na mikrozranění dodalo podobný odstín kůže. Protože si myjeme ruce častěji než obličej, není dobré zkoušet sladit odstín tváře a rukou, zvolte tmavší nebo rudější. A věděli jste, že za kosmetiku je obecně považován i deodorant či pěna do koupele a ústní voda?
Zdroj: Madlyodd
Napište komentář