Muž s nadváhou se na 7 měsíců přestěhoval do izolované vesnice: Zhubl natolik, že ho jeho rodina nepoznala

Fotografie: FatGiVi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Nadváha a obezita trápí čím dál více lidí. Ty, kteří s tím chtějí něco dělat, však může čekat začarovaný kruh hubnutí a přibírání. Tomuto muži se ho podařilo přetnout.

Vlastní rodina ho nepoznala, když se vrátil po sedmi měsících z dobrovolné izolace. Bryan O’Keeffe se příbuzným ukázal po zhubnutí 62 kil. S lidmi se na svém účtu na sociální síti podělil o rady a tipy, jak se mu po dlouhých deseti letech snahy konečně podařilo zatočit s nadváhou. Neuvěříte, že je to ten stejný mladý muž.

Udělal krok dopředu a pak dva zpátky

Bryan bojoval s nadváhou prakticky od dětství. Vždycky věděl, že jeho tělo není takové, jak by si představoval, a neustále podnikal nějaké kroky k tomu, aby kila shodil. Výsledky však nikdy nebyly dlouhodobé. Proto se přestěhoval na několik měsíců do malé španělské vesnice, kde se úplně izoloval od své rodiny a přátel. Cíl měl jasný, zatočit s kily a získat vysněnou postavu. Byl si dobře vědom toho, že právě časté rodinné sešlosti, při nichž na stole nechyběly nejrůznější dobroty, byly jednou z příčin, které Bryana v hubnutí brzdily. Nedokázal jim prostě odolat.

Teď, když se od všech lákadel odstřihnul, se mohl plně soustředit jen na svůj hlavní cíl. Začal tedy cvičit a snižovat množství kalorií v jídle. Snažil se především soustředit na to, aby zůstal motivovaný, v dobré psychické pohodě, a mohl si tak udržet potřebnou disciplínu. Když se po sedmi měsících vrátil zpět ke své rodině, nikdo ho nemohl poznat. Zhubl neuvěřitelných 62 kg, nejvíc v celém dosavadním životě.

Vyhněte se ráno tomuto zvyku a bez cvičení i diety zhubnete až 12 kg. Je hlavním důvodem proč bezdůvodně přibíráte

Nedržte dietu

Bryan si je vědom faktu, že ne každý může udělat to, co on, a izolovat se na dlouhou dobu od svého běžného života. Přesto má několik rad a poznatků, které se dají zavést do praxe i v běžném životě. Bryan doporučuje, aby lidé důkladně analyzovali své předchozí pokusy o hubnutí a zjistili, co byl hlavní důvod, kvůli kterému se vrátili ke starým návykům.

@the.okeeffe #weightloss #discipline #transformation ♬ Happy Up Beat (Medium) – TimTaj

V jeho případě to byly rodinné sešlosti a možnost objednávat si rychlá jídla. Všem by tak doporučil tato lákadla omezit. Sám třeba smazal z telefonu všechny aplikace s donáškou jídla, aby si ztížil rychlý přístup k vysoce kalorickým potravinám. Podle Bryna je také nutné vystoupit ze své komfortní zóny a přijmout nepohodlí, které s sebou celý proces hubnutí přináší: „Vyvinul jsem si mentální schopnost zvládat chutě a hlad. Hledání každodenního nepohodlí mě naučilo disciplíně a pomohlo mi dosáhnout rovnováhy.“

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]