Vyhněte se ráno tomuto zvyku a bez cvičení i diety zhubnete až 12 kg. Je hlavním důvodem proč bezdůvodně přibíráte

Přidejte do své každodenní rutiny tyto návyky, které vám pomohou snadněji shodit přebytečná kila. Účinky pocítíte již po několika dnech jejich provádění.

Shazování kil může být velmi náročný proces, který vyžaduje hodně úsilí a odříkání. Pokud však i vy toužíte získat svou vysněnou postavu co nejdříve a začali jste již cvičit, můžete svou každodenní rutinu obohatit o tyto jedinečné návyky. Díky nim budete schopni mnohem lépe spalovat přebytečné tuky. Dbejte však na to, abyste je prováděli každý den, protože jen tak získáte ty nejlepší výsledky.

1) Začněte vstávat brzy a važte se pouze ráno

Pokud chcete zhubnout, musíte si zvolit pevný čas, kdy budete každý den vstávat, a to nejlépe stejně ve všední i víkendové dny. Lidské tělo má rádo rutinu, a právě brzké probouzení patří mezi užitečné návyky, které vás donutí spalovat kalorie již zpočátku dne. V případě, že se také často vážíte, měli byste to rozhodně provádět po ránu. Během této doby totiž budete vážit nejméně (nebudete najezení ani plní vody), což může posílit vaší motivaci pokračovat.

2) Dobře se protáhněte

Začněte každý den tím, že se pořádně protáhnete. Nemusíte to trvat dlouho, ale například pár minut střídejte různé polohy, díky kterým budou vaše svaly v tenzi – rozhodně to však nepřehánějte, abyste si nic neudělali. Po pár dnech provádění tohoto návyku se budete cítit mnohem lépe, a to jak fyzicky, tak i psychicky.

Fotografie: Freepik

3) Správné světlo

Jakmile vstanete, měli byste co nejdříve roztáhnout závěsy nebo žaluzie a pustit dovnitř sluneční světlo. Jedná se o skvělý způsob, jak doplnit vitamín D a přirozeně uvolnit svou mysl, což vám pomůže lépe se psychicky připravit na denní úkoly. Kromě toho vás sluneční paprsky (popřípadě světlo co máte v domácnosti) pomohou probudit mnohem rychleji, než kdyby byla v místnosti tma.

4) Nedívejte se ihned na telefon

Namísto toho, abyste hned po probuzení upárali oči na obrazovku, raději věnujte svou volnou chvíli nějakému cvičení – klidně i malé procházce po venku. Díky tomuto návyku získáte mnohem více energie do každého dne dokonce spálíte nějaké kalorie pohybem. Stejně tak se vyhnete případnému stresu, který by ve vás vyvolaly sociální sítě nebo emaily.

5) Začněte den vodou

Abyste snadněji hubli, měli byste každý den začít velkou sklenicí studené vody. Ta pomůže vaše tělo velmi rychle nastartovat a také trochu zaplní váš žaludek, díky čemuž se při snídani tolik nepřejíte. Během hubnutí byste také obecně neměli zapomínat na pravidelnou hydrataci.

Fotografie: Pexels

6) Dopřejte si kvalitní snídani

Abyste snadněji zhubli, měli byste přijímat správné množství sacharidů, a to zejména ráno, kdy se váš metabolismus rozbíhá. Ideálními potravinami na snídani jsou především jogurt, jablko, borůvky, mango, ovesné vločky nebo žitný chléb – uvedené ovoce vám také pomůže snížit stres dopřát vám pocit duševní pohody.

7) Dobré oblečení a chození po schodech

Abyste se během dne cítili pohodlněji a snadněji se vám hublo, měli byste také nosit správné oblečení. Pokud totiž budete mít vysoké podpatky a upnuté kalhoty, bude vám příliš těsno a budete se vystavovat zbytečnému stresu. Stejně tak zkuste začít chodit více po schodech, namísto používání výtahu. Bude to sice náročné, ale rozhodně budete více spalovat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]