Sezona jaro 2017 – poradíme co na sebe

Jaro o sobě dává vědět a láká nejen na krásné barvy, vůni, sluníčko, ale i k obměně šatníku. Zimní oblečení uložíme na dno krabic do skříní a oprášíme jarní kousky. Dnes se zaměříme na jarní módu a poradíme vám, jak být IN a přitom se finančně nezruinovat.

Většina lidí provádí s příchodem jara úklid – jarní úklid. Ten se netýká pouze mytí oken, ometání pavučin, ale i úklidu v šatní skříni. Podle průzkumu obměňuje po zimě svůj šatník až 40% lidí a obuv dokonce 50% dotázaných. Nekompromisně vyhazujeme nepotřebné věci, případně použitelnými obdarujeme své sousedy či známé. V touze doplnit svůj šatník, aby nevypadal tak prázdně pak vyrážíme do obchodních center. Nové jarní kolekce jsou lákavé a je skutečně obtížné jim odolat. Ovšem ne každý si může dovolit na počátku sezóny pořídit hromady nového stylového oblečení podle posledních výkřiků paní módy. Jak být tedy i letos IN a nevybílit svůj účet?

Zelená je tráva…

Každoročně vyhlašuje Americká společnost PantoneColor Institute barvu, jež bude kralovat následující rok. Není potřeba zdůrazňovat, že se touto barvičkou inspirují při své tvorbě světoví módní návrháři a poté i módní řetězce. Letos podle této společnosti bude vládnout barva, jež symbolizuje nové začátky (tedy příchod jara). Jedná se o zářivě zelenou odstín Greenery. Je to odstín neutrální a čistě přírodní, který se snadno kombinuje. Výtečně ladí s dalšími odstíny, od jemných pastelových po metalické, až silně syté barvy. Určitě to neznamená, že se zahalíme do zelené od hlavy po paty nebo, že utratíme horentní sumy za oděvy v této barvě. Bohatě vystačí pořídit si jeden reprezentativní kousek či doplněk. 

Od hlavy po paty…

Součástí každého sladěného šatníku jsou i boty. Zimní obuv uložíme na nějaký ten čas rovněž do krabic a opatříme si pro nadcházející teplejší měsíce pohodlné a stylové tenisky, které se již několik sezón po sobě nosí také k elegantnějším outfitům (sukně či šaty). Kombinace, jako jsou rifle, tričko a tenisky jsou ideálním zpestřením šatníku pro každodenní nošení a pochůzky.

Skvělá investice – padnoucí rifle

Klasické džíny patří k nesmrtelným kouskům. Patrně nikdy nevyjdou z módy. Koupit skvěle střižené a dobře padnoucí rifle může být však oříšek. Pokud se vám to poštěstí, nebojte se do nich investovat. Spolu s  tričkem a teniskami tak vytvoříte pohodlný outfit pro volný čas. Do zaměstnání stačí přidat navrch sako pro dojem ležérní elegance. Když si namísto trička obléknete výrazný top, lze v riflích vyrazit i na večírek. K dostání je velký výběr barev, střihů i délek – vybere si opravdu každý.

Nepodceňujte doplňky…

Chcete-li měnit často svůj vzhled, ale nemáte zase tak mnoho oblečení či financí, abyste nakupovali pravidelně nové kousky, stačí si umět vyhrát s doplňky. Často můžete měnit účesy, stačí si vzít jinou kabelku, střídat bižuterii, uvazovat si kolem krku šátky na různé způsoby. Možností udělat ze sebe jiného člověka, přestože máte na sobě stejné tričko jako včera, existuje nespočet.

Obrázek: pixabay.com