Slepá nevěsta vyzvala všechny přítomné, aby si zakryli oči. Chtěla aby poznali, jak se cítí ona sama

Fotografie: Depositphotos

Emotivní okamžik ze svatebního dne byl zachycen na video a sdílen na internetu. Nevidomá nevěsta chtěla, aby všichni přítomní prožili svatební den stejně jako ona.

Svatba je vždy výjimečným okamžikem především pro nevěstu a ženicha. Ovšem i pro svatební hosty je to významná událost a je pro ně čest být tomu svědky. Tato nevěsta však ze svého svatebního dne vytvořila nezapomenutelný a dojemný zážitek, jaký nikdo nečekal, když požádala všechny přítomné, včetně ženicha, aby si zakryli oči ve chvíli, kdy bude procházet uličkou.

Chtěla, aby cítili to, co ona

Nevěsta Lucy Edwards z Birminghamu přišla o zrak už v 17 letech. Její postižení je následkem genetického onemocnění zvaného incontinentia pigmenti. Ani v tak útlém věku však neklesala na mysli a rozhodla se žít život naplno. O několik let později poznala Ollieho a nedávno si společně vyměnili svatební sliby v Londýně.

Při skromném obřadu měla nevěsta jedno jediné přání – chtěla, aby si všichni přítomní, včetně ženicha, zavázali oči, a vstoupili tak do jejího světa. Když Lucy procházela uličkou, všichni měli zakryté oči a prožívali to, co právě prožívá ona. Byl to pro všechny velice silný zážitek, který byl zachycen na video, jež bylo publikováno na populární sociální síti TikTok.

Emotivní video obletělo internet

Na dojemném záznamu můžete vidět, jak nevěsta přijíždí se svými družičkami a rodinou, společně pak kráčí k oltáři a po jejím boku věrně stojí její vodicí fenka Molly. Do videa je vložen text: „Jsem slepá. Zavázala jsem oči svému vidomému snoubenci a hostům, když jsem procházela uličkou. Tohle je jejich reakce, když na chvíli kráčeli v mých botách.“

Nevěsta s otcem se na sebe podívali a celý sál věděl, že se něco děje. Následující 2 minuty všechny ohromily

@lucyedwards So this is the moment that I blindfolded all my guests, and I walked down the aisle on my #wedding day… Myself and Ollie thought it would be a really good idea to blindfold him as well, as when I got to the end, and my dad passed my hand to Ollie he was able to feel my wedding dress in the exact way that I felt it when I first had it on. This was such an important experience for us both even though Ollie isn’t blind, but we thought it was really important for him and all of my guests to experience what it’s like for me in the most important moment of our life so far. As you can see me, Ollie and my dad are really struggling to hold it together. It was such an emotional moment and one that I will remember for the rest of my life. I am so lucky that I have a husband that accepts me for exactly who I am my disability and everything. The whole me. I walked down the aisle to arrival of the birds by @The Cinematic Orchestra, as this is the song at the end of one of my favourite films, the Theory of Everything. Stephen Hawking has been a massive role model in my life and I always cry at the end of that movie at his final monologue. I really believe in the philosophy that we are all just small beings and atoms on this massive planet and Stephen taught me that you can love and hate your disability equally, and that’s a truly beautiful thing. It’s a sense of self that I’ve had to work on and I felt truly independent when walking down the aisle with my dad to this song. This is quite an emotional and raw moment to share with you guys, but I thought it was so important as it’s not a typical way that a bride walks down the aisle but it was my way. Just remember you are so special and you don’t have to follow traditions if you don’t want to. Our wedding day is about you and the person that you love and every moment needs to feel right for you. Thank you to the amazing harpist @Amie True Music ♬ Arrival of the Birds (From „The Crimson Wing Mystery of the Flamingos“) – The City of Prague Philharmonic Orchestra

Když se Ollie s Lucy u oltáře konečně střetnou, je to pro oba natolik silný moment, že se rozpláčou štěstím. Ollie se něžně dotýká Lucyiných svatebních šatů, poznává ji nejdříve dotekem, než si ji prohlédne na vlastní oči. Poskytla mu tak možnost zažít svatební den společným způsobem. „Byl to tak emotivní okamžik, který si budu pamatovat do konce života. Jsem šťastná, že mám manžela, který mě přijímá takovou, jaká jsem, moje postižení, zkrátka všechno,“ vyznala se Lucy.

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]