Důchodce pomohl stádu slonů a ti na něj nezapomněli. Když velmi zeslábl a byl na sklonku života, přišli se rozloučit

Fotografie: Pexels

O slonech se říká, že mají velkou paměť, a jak se tak ukázalo, tak je to pravda. Nezapomněli na muže, který jim jednoho dne pomohl.

V roce 1999 se jeden muž rozhodl, že pomůže stádu slonů, kteří jeho pomoc vyloženě potřebovali. Všichni ostatní z nich měli strach, protože nevěděli, co slon, který žije v divočině, udělá. A co teprve, když jich bylo celé stádo. O několik let později, když už byl tento muž starý, si na něj toto stádo slonů vzpomnělo a přišlo se s ním rozloučit.

Viděl, že sloni potřebují pomoci

Anthony Lawrence byl aktivní ochránce přírody. Nejvíce známým se stal pod svojí přezdívkou „zaříkávač slonů“. Dostal ji kvůli tomu, že těmto zvířatům rozuměl více než kdokoliv na světě. Jednoho dne v roce 1999 si všimnul toho, že skupina slonů uvězněná v bažině potřebuje pomoci, ale nepustí k sobě žádného člověka. Sloni totiž potřebují čas, aby někomu začali důvěřovat.

Fotografie: Pexels

Muž tedy čekal a čekal na to, až si na něj sloni zvyknou. Přinesl jim něco na jídlo a poté vyvedl jednoho slona po druhém z bažiny na pevnou zem. Sloni se poté vydali svojí vlastní cestou a Anthony se opět vrátil ke svojí práci. Jak čas plynul, Anthony začal stárnout a poté zcela zeslábl. Žil na samotě a chodili za ním lidé z okolí rezervace.

Přišli se rozloučit

V jeden z jeho posledních dnů viděli jeho příbuzní, že za jeho oknem je celé stádo slonů. Bylo jich 31 a ušlo téměř 12 kilometrů, protože tušili, že s jejich zachráncem není něco v pořádku. Anthonyho hledali dlouhé dva dny. Jakmile ho našli, protáhlo se jejich loučení na dalších 24 hodin. Poté sloni odešli, ale tentokrát napořád. O tomto ochránci zvířat byl dokonce natočený i film.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]