Smrt manžela nebyla to nejhorší. Z dopisu zjistila, kým doopravdy byl

Smrt manžela zasáhne každou ženu. A co teprve když se dozví, že její partner byl ve skutečnosti někdo jiný. Zesnulý manžel po sobě zanechal dopis. Když ho žena otevřela a začala číst, byla v šoku. Toto v něm stálo.

Moje lásko.

Pokud čteš tento dopis, patrně prožíváš velmi smutné chvíle, jelikož už nejsem mezi živými. Chtěl jsem ti říci několik věcí, o kterých nevíš. Měl jsem tvrdou výchovu a můj otec mě učil, že muži nepláčou. Když mi ve dvanácti letech zemřela matka, nemohl jsem dát najevo své city. Bylo to pro mě velmi těžké. A stejně tak těžké bylo, že jsem vyrůstal jenom s tátou.

Byl jsem velmi rád, když jsem tě potkal a chtěl jsem, abychom společně byli napořád. Zamiloval jsem se a těšil jsem se z každého dne, co jsem byl vedle tebe. Vím, že jsem to dost možná nedával úplně najevo. Tvrdá výchova otce mě poznamenala po citové stránce. Nikdy jsem neuměl vyjadřovat city, a to jsi mi často vyčítala. Buď si jista, že mě to pokaždé mrzelo. Měla jsi pravdu.

Mrzí mě, že jsem ti to nikdy neřekl. Mrzí mě, že jsem ti nemohl říci, že tě miluji. To je ta nejhorší věc, kterou jsem si po celý svůj život vyčítal. Nevím, proč jsem to nedokázal říci, ale buď si jista, že jsem tě miloval. Byla jsi ženou mého života, a i když jsem navenek neprojevoval tolik citů, uvnitř to bylo jiné. Uvnitř to byla bouře emocí. Kdybys ji viděla, viděla bys že jsem jiný, než se zdá.

Nyní už vím, že můj otec lhal. Neměl pravdu. I muži mají projevovat všechny city. A to i lásku. Jedině tak mohou ženám svého srdce projevit, co opravdu cítí. Já lituji toho, že jsem to neudělal. Byla to velká chyba, která mě bude navždy mrzet. Doufám, že se na onom světě ještě někdy setkáme a já ti budu moci vše vynahradit. Moc bych to chtěl.

Po přečtení dopisu byla žena velmi dojatá. To proto, že zjistila, že uvnitř byl její partner jiný, než se projevoval běžně. I když už mu to nemůže říci osobně, ve skrytu duše je velmi ráda. I přesto, že vlastně žila s někým trochu jiným.