Každý předmět denního nebo občasného užitku vyžaduje speciální péči. Tedy v případě, že potřebujete, aby dlouhodobě hezky vypadal a něco vydržel. Výjimkou nejsou ani žádné zdravotní pomůcky či trendy doplňky. Ostatně obojí se tak trochu spojuje u brýlí. Ty slouží jednak jako pomůcka pro korekci zraku a jednak také jako elegantní doplnění outfitu každého člověka. Aby byly brýle stále hezké, je zapotřebí se o ně pořádně starat. Jaké jsou v této oblasti hlavní a nejčastěji realizované úkony? To vám prozradíme v tomto článku.
Nasazování a sundávání brýlí
Než začneme samotnou péčí o brýle, je nutné zmínit jejich správné nasazování a sundávání. Možná se vám to zdá triviální, ale spousta lidí si sundává brýle jednou rukou. Nikdy tak nečiňte. Především u vrtaných brýlí se vystavujete značnému riziku jejich poškození. Jednoduše může dojít k vylomení stranic v místě kloubu. Na takováto poškození se pochopitelně žádná záruka nevztahuje.
Čistěte výhradně na mokro
Nejenom dioptrické brýle nejvíce trpí, když se čistí na sucho. Často tak lidé činí navíc tričkem, případně jakoukoli jinou látkou, již mají zrovna po ruce. Třením může dojít k podření skel. Každý den by se měly brýle alespoň jednou objevit pod tekoucí vodou. Klidně lze použít i malé množství nějakého saponátu. Nejčastěji se volí klasický jar. Neberte jen přípravky se změkčovadly. Vodou se brýle zbaví nečistot a následně už potom může dojít k jednoduchému doleštění prostřednictvím specifické utěrky z mikrovlákna. Možná vás také napadly vlhčené ubrousky. Ty jsou ale většinou příliš drsné, takže mohou brýlím spíše uškodit.
Pevné pouzdro samozřejmostí
Brýle patří do pevného pouzdra. Optimální je takové, které se uzavírá a má skutečně tvrdý skelet. Zapomeňte na umístění brýlí v kapsách, případně zavěšeni ve výstřihu. Stejně tak by neměly být trvaleji ani na hlavě či jinde. K brýlím se také nesmí dostat lak, jenž naleptává čočky.