Šance 1 ku 1 miliardě. Při nakupování v supermarketu našla vzácné dokonale kulaté vejce v hodnotě 30 350 Kč

Fotografie: Pixabay

Představte si, že se v obyčejný den vydáte do supermarketu koupit potraviny, stejně jako hrdinka příběhu Jacqueline Felgate, a objevíte opravdu vzácnou položku.

V tomto případě se mělo jednat o obyčejné vejce. To, co však přidává tomuto vejci na mimořádné hodnotě, je jeho nepříliš obyčejný tvar. Šťastná nakupující tedy našla pravděpodobně nejvzácnější vejce na světě, mohlo by mít hodnotu několik tisíců liber. Přitom toto jedinečné vejce bylo koupeno v běžném kartonu ze supermarketu od Woolworths ve Fisherman’s Bend v Melbourne.

Brouzdala na internetu a zjistila, že vejce je cenné

Uživatelé sociálních sítí byli šokováni, když bývalá hlasatelka sdílela on-line podivné video svého dokonale kulatého vejce. Podle jednoho odhadu existuje jen jedna ku miliardě šancí, že objeví vejce s přesným tvarem, který hledala. „Myslela jsem, že se podělím o tento skvělý nález. V naší krabičce na vejce jsme našli kulaté vejce a po rychlém vyhledávání na Googlu jsem si uvědomila, že jde o obrovskou raritu,” řekla Jacqueline.

Byli překvapeni, jak hodnotné dokáže být

Vzhledem k neuvěřitelné vzácnosti nálezu vznikla spousta slovních hříček zahrnujících vejce. Jedna osoba považovala odhadovanou cenu za absurdní a řekla: „Lidé kupují vejce za 1 400 dolarů (cca 30 350 Kč)? To je doslova absurdní!” Další dodal: Raději si pečlivě prohlédnu své vejce, než je sním.” Kontroverzí však vzniklo daleko více a ano, našla se i široká skupina lidí, která to Jacqueline přála, byť se na první pohled může zdát, že jde o pouhou banalitu.

I ostatní začali pozorovat vzácnost obyčejných vajec

Podle médií existuje další rarity s tématikou vajec. Je tedy možné, že takovéto příběhy donutí chovatele slepic či obyčejné kupující, aby doma tyto vejce doma pečlivěji kontrolovali.

Zdroj: DailyMail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]