Farmář se při sběru vajec nestačil divit. Tak gigantický kus v životě neviděl. Druhé zděšení přišlo vzápětí

Fotografie: Depositphotos

Třikrát větší vejce snesla jedna slepice na farmě v americkém Queenslandu. Překvapený farmář vše zdokumentoval. Jak je něco takového možné, však zůstává stále hádankou.

Farma v australském Queenslandu se zabývá chovem slepic. Nejedná se však o žádné klecové chovy. Naopak, slepičky tu mají volný výběh a starají se o ně s velkou láskou. Jednoho dne tu však všichni zažili opravdové překvapení. Jedna ze slepic snesla obrovské vajíčko. Nic takového tu nikdo v životě neviděl.

Všichni byli zvědaví, co se skrývá uvnitř

Scott Stockman je majitelem slepičí farmy v australském Queenslandu a s chovem slepice má letité zkušenosti. Možná si sám myslel, že ho v této oblasti už nemůže nic překvapit. Ale mýlil se. Jednoho dne ho zavolal překvapený zaměstnanec farmy, aby se podíval na něco neuvěřitelného. Ve snůšce bylo jedno obrovské vejce, které bylo třikrát větší, než byste čekali.

Sotva se mu vešlo do dlaně a vážilo neuvěřitelných 176 gramů. Všichni však byli zvědaví, co najdou uvnitř. Scott tedy vejce rozklepl a všichni opět zůstali v údivu. Ve vejci byl žloutek obvyklé velikosti, ale kromě toho i další neporušené slepičí vejce. Oficiálně tak Scott mohl vyhlásit, že to je největší vejce, které kdy na této farmě slepice snesla. A to letos slaví 100. výročí od založení.

Ani vědecky není tato anomálie uspokojivě vysvětlena

Zvědavý farmář se obrátil na místní veterinární fakultu, aby se dozvěděl, jak je něco takového možné. Docent Raf Freire ho však svou odpovědí moc neuspokojil. Přesný důvod, proč k něčemu takovému došlo, není znám. Je to totiž něco natolik ojedinělého, že se dosud nenašla příčina, která tento jev spouští.

Mechanismu je však zřejmý. Slepice měla připravené vejce ke snesení, ale to z nějakého neznámého důvodu nevyšlo ven a kolem něj se začala tvořit skořápka dalšího vejce, které to menší obalilo. Slepice tedy místo toho, aby snesla každý den jedno vejce, snesla po dvou dnech tohoto giganta. Pro tuto farmu to je opravdu vzácný úkaz, který nikdy nezůstane zapomenut. Avšak nikdo nenašel odvahu k tomu, aby toto obří vejce ochutnal.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]