Správné osvětlení doplní vánoční atmosféru

Vůně cukroví, jablíčka, skořice, věnce, stromečky, ozdoby, jmelí a prodej kaprů. Panuje sice předvánoční chaos a poslední dokupování dárečků nicméně do našich domů pozvolna usedá ta pravá vánoční atmosféra. Přesně takto vypadá každoroční předvánoční scénář. Ale to není všechno.

Zatímco dřív jsme jezdili k zahraničním sousedům okukovat světelnou vánoční dekoraci, v posledních letech se i Češi v tomto ohledu polepšili. Ke správné vánoční atmosféře patří i všechny ty malé a velké světýlka a světelné dekorace. Dřív se používalo vánoční osvětlení většinou pouze na samotný stromeček nebo okno, dnes vidíme LED řetězy na terasách, kde nechybí figurína „Ježíška“ s pytlem na zádech nebo dokonce, jak se škrábe na komín. Někdo zvolí vtipné, jiný romantické či tradiční dekorace. Vidět můžete svítit nejen stromeček v obýváku, ale i na zahradě a pod ním je možné spatřit zajíčky, srnečky a jiná zvířátka nebo dokonce „Jesličky“.

Nefalšovaná vánoční atmosféra

Venkovní vánoční osvětlení dodá pravou nefalšovanou vánoční atmosféru vaší zahradě a zastaví se u ní v němém úžasu nejedenvánoční LED osvětlení kolemjdoucí. Naopak vnitřní vánoční osvětlení utvoří intimní a příjemnou atmosféru, která vybízí k relaxaci, pohodě a odpočinku u sklenky vína a talířem obloženým dobrotami. A o tom přece celé vánoce jsou. Udělat si čas jeden na druhého a užívat si plnými doušky ducha vánoc včetně navození příjemné atmosféry pomocí světelné dekorace.

Jakou světelnou dekoraci si vybrat?

Velmi záleží na tom, kam ji budeme umisťovat. Zda do vnitřních či venkovních prostor, kde hrozí kontakt s vodou. V takovém případě jsou vhodné LED hadice, které jsou voděodolné, bezúdržbové a co vás bude asi nejvíc zajímat: jsou úsporné. Světelné kabely jsou různých barev – studená bílá, jako pro ledovou královnu. Také modrá, červená a různobarevná kombinace. Na vaší zahrádce tak může vzniknout doslova symfonie světel a to do dvou dnů od objednávky.