Důchodkyně se zhroutila hned po rozhovoru s policií. Strážníci nyní vydali varování

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Osmašedesátiletá žena se hned po rozhovoru s policisty cítila špatně a omdlela. Důchodkyně ztratila vědomí a její boj o život započal. Pro záchranu byla nezbytná resuscitace.

Na Okresní ředitelství policie v Lubině se nedávno přihlásila 68letá žena, která se chtěla kvůli něčemu poradit. Po odchodu ji doprovázel jeden policista, aby se seniorka mohla dostat bezpečně domů. „Jakmile žena odešla, začala se cítit špatně a zhroutila se,” vypověděl zástupce ředitelství. Naštěstí u ní byl policejní kolega z přestupkového oddělení, který pohotově přivolal pomoc.

Hlídali ženu v bezvědomí

„O nějakou chvíli později se k policistovi přidali i další kolegové z kriminálního oddělení,” hlásí starší aspirant Krzysztof Pawlik, zástupce tiskového mluvčího KPP v Lubině. Chvíli to vypadalo, že se z toho žena dostane a půjde po svých domů, ale během čekání na pomoc se stav ženy rapidně zhoršil. Policisté byli na pozoru a pravidelně kontrolovali, jestli je seniorka v pořádku.

Policisté jí zachránili život

Po dalších minutách životní funkce ženy selhaly a byla nutná krátká resuscitace, po které seniorka začala znovu dýchat a nabyla vědomí. Nakonec byla převezena záchrankou na vyšetření do nemocnice a její život již naštěstí není ohrožen. To vše jen díky pohotové reakci policistů, kteří ženu uvedli do takového stavu, aby situaci v nemocnici ustála.

Nepodceňujte letní vedra

Strážci zákona při této příležitosti apelují, aby vzhledem k nadcházejícím vedrům starší občané zbytečně nevycházeli na slunce. Všeobecně pro všechny navíc vyzdvihli nezbytnost pokrývky hlavy a opalovacího krému. „Je nutné se vhodně oblékat, abyste nepřehřáli tělo, a samozřejmě se také hydratovat pitím vody nebo izotonických nápojů,” radí St. Krzysztof Pawlik.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]