Celá škola se vysmívala synovi uklízečky. Na školním srazu po 20 letech na něj ale všichni zírali s otevřenou pusou

Fotografie: Depositphotos

Synovi skromné a chudé uklízečky se ve škole posmívali nejen spolužáci, ale i někteří učitelé. O několik let později ale všem vyrazil dech.

Chlapec si většinou nemohl dovolit jít ani do kantýny, protože na to neměl peníze. Celý život se tak choval skromně. Školní rok je vždy velmi těžký pro ty, kteří jsou šikanováni od ostatních dětí. Tento chlapec chodil celou střední školu v obnošeném oblečení, neměl telefon ani žádné jiné zařízení. Nemohl si najít ani jednoho kamaráda.

Fotografie: Depositphotos

Učitelka ho urážela

Ani jeho třídní učitelka ho neměla ráda. Téměř každou hodinu si ho zvala k tabuli a kromě kladení otázek si z něj dělala legraci. Jednou dokonce prohlásila, že syn uklízečky nikdy nebude schopen uspět a proniknout mezi lidi. Roky utíkaly a jeho utrpení na střední škole se chýlilo ke konci. Rozhodl se, že nepůjde na promoci, a nikoho ze svých spolužáků už nikdy nechtěl vidět.

O dvacet let později ale někoho napadlo, že by se mohl uspořádat třídní sraz. Všichni se měli sejít v drahé restauraci. Na schůzku přišla celá třída, a dokonce i třídní učitelka. Ta se každého ptala, co zrovna teď dělá a jak se mu daří. Když přišla řada na tohoto chlapce, skromně jí řekl, že je zakladatelem velké stavební firmy.

Dokázal velkou věc

Rozhodně neměl v plánu chlubit se tím, že momentálně opravdu nemá o peníze nouzi a že se jeho firmě skutečně daří. Když se ale večer blížil ke konci, najednou vstal, zvedl mikrofon a oznámil, že ponese veškeré náklady, protože tato drahá restaurace také patří jemu. Ukázalo se, že skromný syn chudé uklízečky toho dokázal víc než všichni jeho spolužáci.

Fotografie: Depositphotos

A jak to bylo s třídní učitelkou? Opustila jejich třídní sraz bez rozloučení. Je dost možné, že se za sebe a za svoje chování velmi styděla – především za tu svoji hloupou připomínku. Teď už ale ví, že se nevyplácí se někomu posmívat. Obyčejný chlapec z chudé rodiny si dokázal najít místo v životě a prokázal, že na to, abyste měli v životě úspěch, opravdu nepotřebujete velké bohatství.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]