Sýrová polévka slaví úspěch. Příprava je velmi snadná

Když se řekne sýrová polévka, tak se mnoho lidí jenom zašklebí, jelikož si nedovedou představit její podobu. My vám ji ukážeme. I když si o ní myslíte ledacos, až ji vyzkoušíte, garantujeme vám, že se zaručeně stane jednou z vašich oblíbených. A proč by také ne, když například cibulačka nebo česnečka sýr také používají.

Ingredience jsou zajímavé

Už název sýrová polévka dokáže budit pozornost. A zajímavé jsou rozhodně i ingredience, které jsou určené k její přípravě. Bez čeho se neobejdete? Podívejte se s námi na seznam všech věcí:

  • 2 litry vývaru
  • 180 g taveného sýra
  • 150 g krůtího masa
  • 1 červenou cibuli
  • 3 okurky
  • 1 plechovku kukuřice
  • 150 g oliv
  • Koření dle chuti

Začínáme cibulí

Jako první vezměte cibuli, oloupejte ji, najemno ji nakrájejte a na troše másla ji krátce orestujte v hrnci. Potom se mohou přidávat i další ingredience, jako jsou nakrájené okurky a také uvařené drůbeží maso nakrájené na kousky. Všechno krátce zarestujte. Po chvíli již zalijte vývarem.

Přidejte vše ostatní

Mezi tím, co se snažíte přivést vývar k teplotě 100 stupňů Celsia, můžete přidávat všechny ostatní ingredience, které do polévky ještě nezamířily. Když se voda začne vařit, snižte teplotu, přiklopte pokličkou a jenom krátce povařte. Poté můžete sporák vypnout a jste připraveni na poslední fázi.

Sýr až na závěr

Bez čeho se sýrová polévka neobejde, to je celkem jasné. Tuto hlavní surovinu ale budete přidávat až na samotném konci. Tavený sýr nakrájejte na mešní kousky, vhoďte je do horkého vývaru a míchejte. A to do té doby, dokud se sýr nerozpustí a dokud sýrová polévka nebude mít dokonale krémovou konzistenci. V tu chvíli je připravena k tomu, abyste tuto lahůdku mohli poprvé ochutnat. Přejeme vám dobrou chuť. Nejenom, že vás ohromí, ale také vás dokonale zasytí. Klidně může být brána i jako další svačinová polévka, ke které se hodí čerstvé pečivo v podobě sýru nebo chleba.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]