Nepatří jen do myčky. Tablety dokáží v domácnosti doslova zázraky, ví o tom ale jen hrstka lidí

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí kupuje tablety do myčky, ale používá je nejen k tomu, k čemu jsou primárně určeny. Jsou totiž skvělým pomocníkem do domácnosti.

Skoro každou ženu zajímají nejnovější vychytávky, které se používají v domácnosti. A jednou z těchto vychytávek jsou právě tablety do myčky. Ty by si totiž měla koupit i žena, která doma myčku nemá. A to především z toho důvodu, že díky nim bude jejich domácnost dokonale čistá. Jsou totiž perfektním pomocníkem při úklidu.

Skvělé na ucpaný odpad

Pokud se vám zdá, že z vašeho dřezu vychází nepříjemný zápach, určitě uděláte vše proto, abyste se ho zbavili. A právě na to jsou skvělé tablety do myčky. Do dřezu vložte jednu tabletu a pomalu na ni nalévejte horkou vodu z konvice. Když se úplně rozpustí, ihned zapomenete na nepříjemný zápach.

Fotografie: Depositphotos

Vůně z pračky

Postupem času můžete i z pračky cítit nepříjemný zápach. I přes to, že o ni správně pečujete. Abyste se tohoto zápachu rychle a efektivně zbavili, vložte do bubnu pračky dvě tablety do myčky a zapněte ho na maximální teplotu. Po ukončení pracího cyklu už neucítíte žádný nepříjemný zápach.

Bílé prádlo a závěsy

Všechny ženy by chtěly, aby jejich záclony a závěsy byly co nejvíce bílé. Vyzkoušejte rozpustit tabletu do myčky v teplé vodě a nalijte ji do pračky. Přepněte pračku do režimu pro jemné prádlo. Rozhodně to ale nepoužívejte na barevné oblečení, protože by mohlo vyblednout. Je to dobré jen na bílé.

Čisté povrchy v koupelně a kuchyni

Je naprosto jasné, že linka v kuchyni bývá často ušpiněná, protože na ni jdou všechny výpary z vaření. Stěny koupelny zase trpí kondenzací. Rozpusťte si jednu tabletu v 5 litrech vody a můžete začít čistit. Jednoduše si hadřík namočte do roztoku a přejeďte všechny omyvatelné povrchy v kuchyni a koupelně.

Fotografie: Depositphotos

Čištění kovového nádobí

Vaše příbory se budou opět lesknout jako nové poté, co je vložíte na několik hodin do roztoku tablet do myčky a vody. V 5 litrech vody stačí rozpustit 1 – 2 tablety v závislosti na znečištění nádobí. Vyčistíte tak jakékoliv kovové předměty, které za pár hodin budou opět zářit jako nové.

Zdroj: TheKitchn

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]