Jakmile zjistíte, k čemu všemu lze v domácnosti použít tablety do myčky, hned pro ně poběžíte do obchodu

Fotografie: Freepik

Dnes je myčka na nádobí téměř nedílnou součástí každé domácnosti. Považujeme ji za pomocníka, bez kterého si to už neumíme představit. Pravděpodobně také používáme tablety na umývání.

Pokud jste si mysleli, že tablety na mytí nádobí lze používat pouze v myčce na nádobí k udržení čistoty nádobí a příborů, mýlili jste se. Ve skutečnosti jsou velmi užitečné i pro další domácí práce. Díky svému složení se tablety dají využít jako skvělý pomocník při úklidu vašeho domova. Podívejme se, k čemu ještě mohou být tablety do myčky nádobí dobré!

Skvěle poslouží v pračce

Jistě jste už někdy v minulosti čistili pračku. Pračka slouží k tomu, aby udržovala věci čisté, proto je nezbyteně nutné, aby byla sama čistá. Pokud bude pračka špinavá, bude špinavé také vaše prádlo, a to jistě nechcete. Proto byste čas od času měli svou pračku vyčistit. Uděláte to tak, že si najdete program s vysokou teplotou (ideálně 90 stupňů) a vložíte do bubnu jednu až dvě tablety do myčky. Tento proces provádějte ideálně jednou za měsíc. Určitě tím prodloužíte životnost vaší pračky.

Fotografie: Pixabay

Účinné jako pohlcovač pachů

Mnoho lidí má problém zbavit se zápachu, který v domácnosti zůstává po vaření nebo pečení některých potravin. Můžete si snadno pomoci tabletou do myčky nádobí. Že nevíte jak? Vezměte velký hrnec, naplňte ho asi do čtvrtiny vodou, vložte do něj tabletu a přiveďte vodu k varu. Místo vůně jídla se bude vaším domovem linout čerstvá vůně z tablety na nádobí.

Vyzkoušejte je na fritézu

Je to docela otravná práce, ale i fritézu na olej je třeba čas od času vyčistit, pokud dodržujeme základy hygieny. Z fritézy je velmi obtížné odstranit všechny mastné usazeniny, ale naštěstí vám s tím může pomoci tableta na mytí nádobí. Naplňte fritézu do 2/3 teplou vodou, přidejte tabletu, fritézu zapněte a ujistěte se, že se nezahřeje na více než 90 stupňů. Takto nechte tabletu působit 10 minut a následně přístroj vypláchněte horkou vodou.

Fotografie: Freepik

Odstraní skvrny od čaje

Opravdoví milovníci čaje dobře vědí, že čaj může zanechat na šálcích a džbánech nepříjemné nahnědlé skvrny. Těchto skvrn není snadné se zbavit, ale pokud máte doma tabletu do myčky, bude to hračka.

Naplňte džbán vroucí vodou, vhoďte do něj tabletu a nechte ji rozpustit. Tuto vodu s rozpuštěnou tabletou pak nalijte do všech špinavých šálků nebo sklenic a nechte alespoň hodinu odstát. Nakonec vše očistěte houbičkou a důkladně opláchněte.

Pomůže od žlutých skvrn od potu

Jednou z nejodolnějších skvrn jsou nažloutlé skvrny od potu na oblečení. Většinou se odstraňují velmi obtížně, ale mohou pomoci mycí tablety. Pokud je vložíte do pračky, přidejte tabletu do myčky a vaše oblečení bude na konci programu opět bez poskvrnky. Určitě tímto způsobem ušetříte mnoho bílého oblečení, které byste jinak vyhodili. Víme, že nevzhledné žluté skvrny nejsou příliš módní záležitost.

Fotografie: Freepik

Na hrnce a pánve

Pokud máte hrnce a pánve, které se vám nedopatřením připálily od jídla a nedaří se vám je vyčistit, vezměte na ně tablety do myčky. Nalijte do pánve nebo hrnce trochu vody, vložte do nich tabletu, postavte je na sporák a začněte je zahřívat na středním plameni. Nechte náčiní několik minut vařit a pak je vydrhněte. Budete se divit, že budou vypadat opět jako nové!

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]