Netradiční využití tablet do myčky při úklidu domácnosti. Okamžitě vás zbaví zápachu ze dřezu, myčky a ulehčí vám předvánoční praní záclon

Fotografie: Canva

Ten, kdo má myčku, moc dobře ví, jaká je práce s tím udržovat ji neustále čistou. K tomu vám mohou pomoci právě tablety do myčky.

Možná vás překvapí, když si teď přečtete, že tablety do myčky si může koupit i ten, kdo myje nádobí ručně. Jen málokdo totiž ví, že tyto tablety mají více využití. Mnoho žen na ně nedá dopustit, protože díky nim udržují celou svou domácnost v čistotě. Zkuste je použít při úklidu i vy a budete nadmíru spokojení.

Ze dřezu jde zápach

Každý to zná, někdy se ucpe odpad a ze dřezu vychází opravdu nepříjemný zápach. A právě s tím vám pomohou tablety do myčky. Stačí, když do dřezu vložíte jednu tabletu a budete na ni pomalu nalévat horkou vodu z konvice. Jakmile se úplně rozpustí, na nepříjemný zápach ihned zapomenete.

Fotografie: Pixabay

Zápach z pračky

Může se stát, že i přes veškerou péči, kterou pračce věnujete, najednou ucítíte, že z ní vychází nepříjemný zápach. Pokud se ho chcete rychle a efektivně zbavit, vložte do bubnu pračky dvě tablety a zapněte ji na nejvyšší teplotu a co nejdelší dobu. Jakmile pračka dopere, nepříjemný zápach už cítit nebudete.

Fotografie: Pixabay

Bílé záclony a závěsy

Asi každá žena ví, jak je někdy opravdu těžké udržet záclony a závěsy dokonale bílé. Teď už budete vědět, jak na to. Tabletu do myčky rozpusťte v teplé vodě a nalijte tento roztok do pračky. Zapněte režim pro jemné prádlo. Rozhodně tento postup nepoužívejte u jiného než bílého oblečení, mohlo by ztratit barvu.

Fotografie: Pixabay

Čištění hrnců a dalšího nádobí

Pokud chcete, aby se vaše příbory leskly jako nové, stačí, když je vložíte na několik hodin do roztoku tablet do myčky a vody. Roztok uděláte tak, že 1–2 tablety rozpustíte v 5 litrech vody. Vyčistíte tak jakékoliv nádobí, které už ztratilo svůj lesk. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte!

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]