Namísto vyčerpávajícího drhnutí zažrané špíny v troubě zvolte jednodušší řešení. Stačí k tomu miska, jedlá soda a správně zvolený postup

Fotografie: Depositphotos

Drhnutí špinavé trouby není zrovna příjemná a jednoduchá činnost. Pomocí tohoto triku to však pro vás bude hračka a neutratíte přitom žádné peníze.

Drhnutí špinavé trouby může být mnohdy velmi náročnou činností – zaschlou a zapečenou mastnotu nelze odstranit pouhým lusknutím prstu. Pokud však s tímto problémem neustále bojujete, existuje naštěstí jednoduchý způsob, jak jej rychle a účinně vyřešit. Nebudete navíc potřebovat ani žádné peníze, protože všechny potřebné ingredience pravděpodobně již ve vaší domácnosti máte.

Zbavte se mastných nečistot v troubě efektivně

Na trhu je k dispozici spousta produktů, které slibují, že odstraní veškeré nečistoty z vaší kuchyně během několika sekund. Ve většině případech je však realita úplně jiná a mnoho lidí tak musí některé přístroje, jako je například trouba, neustále drhnout ručně. Abyste si však proces čištění ulehčili, můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik s jedlou sodou a octem, který všechny nečistoty účinně odstraní.

Fotografie: Freepik

Není na tom nic těžkého, jde pouze o volbu těch správných ingrediencí, a vaše trouba se bude lesknout stejně tak, jako tomu bylo dříve. K procesu čištění budete potřebovat pouze následující ingredience, které pravděpodobně již ve své domácnosti máte:

  • jedlá soda
  • ocet
  • voda
Fotografie: Freepik

Nyní si připravte větší misku, která musí být z odolného materiálu (budete ji vkládat do rozpálené trouby). Postačí například keramická miska, nebo miska z tvrdšího skla. Všechny ingredience nyní smíchejte v misce v podobném poměru – vody by však mělo být o něco méně než octa a jedlé sody.

Až budete mít hotovo, houbičkou naneste část směsi na dvířka vaší trouby. Nijak ji však nestírejte, ingredience musíte nechat působit. Až budete mít hotovo, mísu se zbytkem směsi vložte do trouby a nechte ji zapnutou při 100 stupních po dobu 45 minut.

Efekt je úžasný

Jakmile uplyne doba 45 minut, troubu vypněte, vyndejte misku, poté vezměte do vašich rukou opět houbičku a otřete s ní celá špinavá dvířka. Směs, kterou jste nechali na dvířkách, vlivem tepla rozpustila veškeré nečistoty, které nyní můžete jednoduše setřít. Už nikdy tak nemusíte utrácet za předražené přípravky na odstranění špíny, protože vám postačí pouze tyto levné produkty, které pravděpodobně již ve své domácnosti dávno máte. Zde se můžete podívat na přiložené video, kde je proces znázorněn:

Zdroj: YouTube / Cleverly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]