Domácí tablety do myčky jsou nejen účinné, ale také ekologicky šetrné

Myčka je běžnou součástí moderních domácností. Kromě kupovaných lze používat také domácí tablety do myčky, které snadno vyrobíte. A proč jít právě touto cestou? Odpověď na to je celkem jednoduchá. Je spojena s celou řadou výhod.

Domácí tablety do myčky mají jenom klady

Podívejme se společně na to, jaké mají domácí tablety do myčky klady. Tím prvním je určitě to, že jsou ekologické. Nemusíte se bát chemie, která by končila na vašem nádobí a potom ve vašem těle. Druhým kladem je cena, protože budou levnější, než ty které koupíte. A tím bude levnější i samotné mytí nádobí v myčce.

Třetím důvodem je to, že domácí tablety do myčky dokážete vyrobit jednoduše a rychle v pohodlí domova. A klidně do zásoby. Pozitivem posledním je fakt, že budete potřebovat jenom běžné věci, které však ve správné kombinaci nabídnou jistotu unikátní síly. Přesvědčte se.

Recept s jedlou sodou

Jdeme na první možnost, kterou je recept na domácí tablety do myčky, kde využijete jedlou sodu. Postup je velmi jednoduchý, jelikož budou potřeba 3 dávky jedlé sody, dále 1 dávka hrubozrnné soli a potom 7 dávek kyseliny citronové. V tu chvíli vznikla směs, která dokáže vaše nádobí umýt lépe, než cokoliv jiného. Dávkování je snadné, jelikož stačí tento prášek vložit tam, kam klasicky patří tableta, nebo mycí gel.

Recept s mýdlem

Domácí tablety do myčky mohou obsahovat také mýdlo Marseille. V tomto případě budete potřebovat 3 lžičky tohoto mýdla, které smícháte se třemi lžičkami peruhličitanu sodného. K tomu bude třeba přidat také 3 lžičky jedlé sody a dále 1 lžičku sody. Vznikne směs, kterou důkladně promícháte a daný prášek před každým mytím přidáte do prostoru pro tabletu.

Testujte

Výše uvedené postupy jsou univerzální metodou, jak připravit domácí ekologický prášek do myčky. Podle toho, jak se vám mytí nádobí daří, můžete experimentovat a pokud je to potřeba, tak můžete některé složky přidat, nebo ubrat, abyste dosáhli optimálních výsledků.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]