Tablety do myčky mají mnoho využití. Vyčistíte s nimi troubu, toaletu i další věci v domácnosti

K čemu se tablety do myčky používají primárně, to ví každý. Je to nádobí. Jsou ale i jiné možnosti, jak se dají použít. Podívejte se na ně. Najednou totiž můžete zjistit, že nebudete potřebovat celou řadu čističů, jelikož je dokáže efektivně zastoupit právě tableta, kterou běžně používáte ve vaší myčce. Podívejte se s námi na všechny možnosti, jak a kde se dají tablety využít. Budete překvapeni, co všechno umí zvládnout.

Čištění trouby

Když troubu pravidelně používáte k pečení dezertů nebo masa, dojde k tomu, že se rychle zašpiní. Nejčastěji od mastnoty. Pokud jste někdy používali klasické čističe na troubu, jistě dáte za pravdu, že jejich síla není moc dobrá. Je proto na místě zkusit něco jiného. A to tablety do myčky, které veškeré nečistoty odstraní velmi efektivně a také rychle. Stačí pouze tabletu rozpustit v horké vodě a následně pomocí houbičky čistit troubu. Nezapomeňte při tom používat ochranné rukavice. Následně troubu vytřete čistou vodou, osušte a uvidíte, že bude jako nová. Jednoduše a rychle. Takovou sílu tableta do myčky má.

Čištění plechů

Nejenom, že vyčistíte samotnou troubu. Tablety do myčky vám pomohou také s vyčištěním plechů na pečení. Sice je lze dát klasicky do myčky, ale když jsou hodně špinavé, neumyjí se. A tak je na řadě standardní ruční práce s využitím houbičky. Běžný přípravek na nádobí nebo čistič doporučujeme vynechat. Místo něho zvolte právě tabletu. Stačí do plechu napustit horkou vodu a do ní vhodit tabletu, která se postupně rozpustí. Vodu zamíchejte a nechtě působit přes noc. Ráno vodu vylijte, plech opláchněte a bude jako nový. A to všechno úplně bez práce.

Praní bílého prádla

Nedaří se vám bílé prádlo dokonale vyprat a tak dochází k tomu, že je spíše šedé, nebo je zažloutlé? problém dokážou vyřešit právě tablety do myčky. Pozor – používejte je výhradně jenom na bavlněné bílé prádlo. To krajkové mohou poškodit a u barevného může dojít k vyblednutí. A jak na použití? Podobně jako v předchozím případě. Tabletu nechte rozpustit v teplé vodě a potom do ní přidejte prádlo. Nechtě odmočit a následně stačí vložit do pračky a klasicky doprat. Po vyndání uvidíte, že prádlo bude skutečně dokonalé.

Čištění obkladů a dlažby

Používáte speciální přípravky na obklady a dlažbu? Už nemusíte, jelikož i tady vám pomohou tablety do myčky. Stačí si vytvořit roztok vody a rozpuštěné tablety. Poté nezapomeňte na ochranné gumové rukavice, dále na houbičku a už se můžete pustit do práce. Vaše koupelna, toaleta, nebo třeba chodba či obklad za kuchyňskou linkou, to vše dokonale prokoukne. Po vyčištěné tabletou doporučujeme otřít hadříkem namočeným v čisté vodě.

Čištění pračky

Je v ní zápach, plísně, nebo různé nečistoty? I s tím si můžete jednoduše poradit, pokud máte k dispozici tabletu. Podle stupně znečištění vezměte jednu nebo dvě a vložte je do dávkovače pracího prášku. Potom zapněte pračku na prázdno. Zvolte klasický program a pokud možno nejvyšší možnou teplotu. Po vyprání by měla být pračka dokonale čistá. Nejenom, že se odstraní nečistoty, plísně a s nimi spojený zápach. Také může pomoci rozpustit vodní kámen a tím se výrazně prodlouží životnost pračky, u které je právě vodní kámen největším nepřítelem.

Údržba zahradního nábytku

Využíváte plastový zahradní nábytek a nemáte tlakový čistič, kterým se čistí nejlépe? Nezoufejte. Lepší než univerzální čističe nebo přípravky na nádobí je určitě tableta do myčky. Stejně jako v řadě předchozích případů, i tady si nachystejte roztok s rozpuštěnou tabletou. Poté jím nábytek jednoduše vyčistíte. Potom opláchněte a bude opět jako nový. Povede se vám eliminovat běžnou špínu, prach, ale i ptačí trus, zbytky jídla a mnoho dalších věcí, které se během sezony na zahradním nábytku nachytá.

Vyčištění nádobí

Myčka dokáže vaše nádobí dobře umýt od nečistot, které jsou způsobeny jídlem. Co ale v případě, kdy se na vašem nádobí objevuje šedá vrstva vodního kameny, která klasicky umýt nejde? Nezoufejte. Natočte do dřezu horkou vodu, vhoďte tabletu a nechte ji rozpustit. Následně ji nechte působit po celou noc. Následně nádobí vyjměte, vložte ho do myčky a nechte umýt. Uvidíte, že po vyndání bude opět jako nové.

Podobně můžete postupovat i v případě vašich příborů, které se nelesknou tak, jako v době kdy byly nové. I tady je třeba namočit je přes noc a potom je dát klasicky do myčky. Po vyndání se budou dokonale lesknout.

Čištění plastového nádobí

Velmi často se stává, že plastové nádobí v podobě různých misek může absorbovat vůni jídla, nebo i jeho barvu. Pokud běžné umytí nepomáhá, zkuste tento postup. Stejně jako u klasického nádobí, i tady je třeba namočit nádobí do horké vody s rozpuštěnou tabletou. Nechte působit přes noc a potom umyjte. Uvidíte, že zbarvení ale i stopy po jídle budou stoprocentně pryč.

Čištění toalety

Objevuje se u vás v toaletě vodní kámen, močový kámen, nebo další nečistoty? Místo různých speciálních čističů můžete použít tabletu do myčky. Jak? Stačí ji večer jenom hodit do záchodové mísy, ráno přijít a toaletu spláchnout. Uvidíte, že bude opět dokonale bílá. Pokud je znečištění velmi silné, opakujte i následující dny, nebo ráno použijte štětku a uvolněné nečistoty odstraňte mechanicky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]