Takový pohřeb Česko a Slovensko nezažilo. Milovaný herec se na smrt připravil ve velkém stylu

Fotografie: Guillaume Speurt / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Oblíbený slovenský herec podlehl 16. února rakovině, se kterou bojoval dva roky. Věčný optimista si nepřál žádné truchlení a sám si pohřeb naplánoval.

Dva roky bojoval herec Marcel Nemec se zákeřnou rakovinou. Už věděl, že má před sebou jen dny života. Poslední rozloučení si přál bez tradiční černé barvy a chtěl jej pojmout jako oslavu života. Napsal si dokonce vlastní parte. I přes veselé barvy se však jeho rodina a přátelé neubránili slzám. Deník Blesk informoval, že po smutečním obřadu budou na herce 27. 2. vzpomínat i v divadle La Komika.

Vím, že je ten čas…

Marcel Nemec odešel s úsměvem na rtech v noci 16. února po dvouletém boji s rakovinou střev. Bylo mu 52 let. O blížící se smrti dobře věděl a pečlivě se na ni připravil. „Všechno na mou oslavu života, nebo tedy poslední rozloučení je připraveno… Vím, že je ten čas, takže děkuji za všechno. Takhle to je… a takhle to má být, tečka,“ uvedl herec pro slovenský deník Nový čas.

Věčný optimista, známý z dramat Nedodržený slib, Amnestie nebo komediálního seriálu Kávomat – Miestny úrad Hodrušany, uvedl, že pro něj bude smrt vysvobozením. I přes útrapy, které mu nemoc přinesla, neztrácel víru, naději a pověstný úsměv na tváři. Poslední rozloučení proběhlo v rodné Kremnici, a jak si přál, jeho rakev zdobila duhová vlajka a smuteční hosté nechali doma černou barvu. Naopak každý musel přinést alespoň jeden barevný květ. Slzy se však mnohým zadržet nepodařilo.

Návštěvníky pohřbu polil studený pot. Během obřadu zaslechli zvuky, které započaly chaos

Napsal si vlastní parte

„Vidím, že někteří z vás máte v očích slzy, ale já jsem pořád tady. Nakonec nebylo tak těžké odejít. Když vyjdete ven, zkuste se podívat na oblohu, na hvězdy nebo na své duše. Co myslíte? Zkuste začít tím, že se podíváte jeden na druhého. Není po tom všem, co teď víte, krásnější než dříve? Pokud ano, tak právě teď jsou podmínky pro lásku mimořádně příznivé,“ zní text na jeho parte, který si napsal sám.

Na zesnulého kolegu budou vzpomínat i v divadle La Komika. „Oslava života v divadle La Komika se uskuteční 27. 2. 2024 v 15:00. Barevně se oblečte a naposledy zatleskejte našemu příteli. Děkujeme za vaši podporu a lásku,“ uvedlo divadlo na sociální síti. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí českého herce a dabéra Pavla Vondry, který spáchal sebevraždu. Bylo mu 54 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]