Taxikář nechtěl vzít ženu na vozíku, přihlížející mu to nandali

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution 2.0

S velmi nemilou zkušeností se na svém TikToku podělila jedna mladá žena. Když chtěla nastoupit do taxíku, muž ji nevybíravě odmítl svézt. Cítila se ponížená, ale reakce ostatních lidí byla neuvěřitelná.

V posledních letech se dělá mnoho pro to, aby se invalidním lidem ulehčil jejich každodenní život. Jezdí spousta bezbariérových spojů a vstupy do budov jsou také na většině míst přizpůsobeny lidem na vozíčku. Řekli byste si, že handicapovaným jsou všichni ochotní pomoci, pokud to potřebují. Zdá se však, že ne každý má otevřené srdce a ochotu pomoci, a to dokonce ani v případě, že ho to nestojí téměř nic.

Taxikář na ni křičel a nedovolil jí nastoupit

Shannon Murray je britská modelka a herečka, která se ve 14 letech zranila při potápění. Od té doby je ochrnutá od pasu dolů a je odkázaná na invalidní vozík. Tato nepřízeň osudu ji však nezastavila a sama dokázala, že i s postižením si můžete stále plnit své sny. Stala se totiž první britskou modelkou na invalidním vozíku.

To, co se jí nedávno stalo, ji však znovu přimělo si uvědomit, že ne všichni jsou ochotní brát postižené lidi stejně jako kohokoliv jiného. O trapný a pro ni ponižující incident se postaral jeden taxikář v Cardiffu, který ji odmítl vzít do svého auta. Čekala na stanovišti taxíků, až na ni přijde řada. Když taxík zastavil na začátku fronty a Shannon chtěla otevřít dveře u spolujezdce, aby mohla nastoupit, taxikář ji rázně odmítl.

Další řidič jí odvoz nabídl bez problémů

Začal na ni křičet, že ji nevezme, protože se mu do auta nevejde její vozík. Byla jeho jednáním nesmírně zaskočena, už jen to, jak na ni křičel a nechtěl se normálně dohodnout. Snažila se mu vysvětlit, že její vozík je velmi skladný a vleze se do kufru každého auta. Taxikář však byl neoblomný. Shannon mu řekla, že nesmí odmítnout pasažéra jen kvůli tomu, že je handicapovaný, a chtěla po něm číslo jeho licence, aby vše mohla oznámit jeho nadřízenému.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shannon Murray (@shannonigans_murray)

Mezitím přijel další taxík s mnohem ochotnějším řidičem. Nechal ženu nastoupit, její vozík dal do kufru a řekl jí, že taxikář před ním udělal chybu a měl ji nabrat. Trochu se jí ulevilo, že snad skutečně jde jen o ojedinělý incident. To, co se však stalo potom, ji málem dohnalo k slzám. Neochotný taxikář totiž vybídl dalšího čekajícího, ať si nastoupí.

Lidé ukázali, že takové jednání tolerovat nebudou

Ten však celý incident pozoroval a odmítl k tomuto taxikáři nastoupit. Úplně stejně zareagovalo dalších sedm lidí, kteří stáli ve frontě na taxík. Nikdo z nich si nechtěl sednout do auta s takto hrubým a neurvalým řidičem. Shannon na závěr svého příspěvku napsala: „Neznám vaše jména, milí lidé, ale chci poděkovat všem z vás, kteří jste stáli v této řadě a podpořili mě svou reakcí. Děkuji vám všem.“

Zdroj: Zinoti