Rodina už ztrácela naději, že se jedenáctiletá dívka uzdraví, nakonec ale nastal velký průlom

Fotografie: Freepik

Victoria Arlen byla obyčejná jedenáctiletá dívka, když ji zasáhla záhadná nemoc. Nemoc, která ochromila a zabránila fungování jejího mozku. Její rodina si myslela, že se Victoria již nezotaví, ale nakonec se stal neuvěřitelný zázrak. Podařilo se jí vrátit zpět do normálního života.

Záhadná nemoc

Bylo to zdravá, pozitivní a energická dívka. Milovala sport a byla na všechny velice milá. Pouhé dva týdny po chřipkovém onemocnění ovšem ochrnula od pasu dolů. Její tělo postupně přestalo fungovat. Nakonec už nemohla mluvit, jíst, ani se hýbat. Lékaři se obávali nejhoršího a řekli rodičům, že se dcera pravděpodobně nikdy nezotaví a s největší pravděpodobností brzy zemře.

Dívka nakonec upadla do kómatu. Ale po dvou letech kómatu se stalo něco neočekávaného. Lékaři zaznamenali mírné zlepšení jejího stavu. Probudila se, ale její tělo stále nereagovalo. Slyšela a uvědomovala si všechno, co se kolem ní dělo, ale nedokázala se svým okolím žádným způsobem komunikovat. V tu chvíli byla jednoduše uvězněná ve vlastním těle.

Pomalý návrat do života

Lékaři zjistili, že existují dvě odlišné diagnózy, které způsobily otok mozku a míchy, což vedlo k tomu, že dívka upadla do kómatu. Victoria ale byla silná a odhodlaná bojovat. Ze zvuků se postupně stala slova, pohyby se postupně vrátily a ona pomalu, ale jistě začala znovu normálně jíst. To ale neznamená, že je vše růžové a zalité sluncem.

Život pro dívku už nikdy nebude takový, jaký býval. Lékaři jí řekli, aby se připravila na život strávený na invalidním vozíku. Victoria však nechtěla ztratit naději. Její rodina se také snažila ji ze všem sil motivovat a podporovat.

Nakonec to byli její bratři, kteří jí pomohli udělat velký průlom. Victoria dřív ráda plavala, ale protože byla stále ochrnutá, nikdy si nemyslela, že to bude moci znovu dělat. Ale mýlila se!

Fotografie: Pixabay

Plavání ji zachránilo

Bratři ji z legrace hodili do bazénu. K překvapení všech ale Victoria začala okamžitě plavat! Pak si dávka uvědomila, že právě plavání jí pomůže vrátit se tam, kde byla před svou nemocí. Neustále se zlepšovala a v roce 2012 se jí dokonce podařilo dostat se na londýnskou paralympiádu, ze které se vrátila se třemi stříbrnými medailemi a jednou zlatou medailí! Její příběh se stal obrovskou inspirací pro lidi po celém světě. Dostala se s ním i do televize, novin a časopisů. Bylo jí také umožnění cestovat a přednášet. Tím ale její příběh zdaleka nekončí.

Victoria našla Project Walk. Jde o centrum, které se specializuje na pomoc paralyzovaným lidem znovu chodit. Díky cvičení 6 hodin denně se začala pomalu zotavovat a dnes opět normálně chodí. Může tak žít stejně kvalitní život, o jakém snila, když byla malá. Je to neuvěřitelné, ale dokázala to!