Tenisky jako pohodlná pánská obuv pro sport i všední den

Zdroj obrázku: Alones / Shutterstock.com

Pánské tenisky nechybí v žádném botníku správného muže. A to i tehdy, nosíte-li do zaměstnání elegantní obuv. 

Jsou dny, kdy určitě s chutí vyrazíte na procházku, na nákupy či za sportovními aktivitami. V takových případech vždy sáhnete po sportovní obuvi. Někdo rád zkouší novinky, různé značky, jiný sází na jistotu a nakupuje pánské tenisky od značky, která se mu osobně osvědčila nejlépe. 

Tedy od značky, která mu vyhovuje po všech stránkách. Taková obuv zaujme designem i kvalitou, dobře sedí na noze a člověk se cítí, jako by taková obuv byla součástí chodidla. Pro někoho to bude značka Adidas, pro dalšího pak Reebok nebo známá a oblíbená značka Nike. Mohli bychom pokračovat ve výčtu dalších značek.

Air Max pro všední den i sport

Pokud bychom rozlišovali mezi obuví na běžné nošení a obuví určenou pro sport, existují zde opět rozdíly. Je docela pravděpodobné, že pokud budete volit boty pro všední použití, zvolíte například značku Reebok, protože vám vyhovuje barva, design, bota bezvadně sedne. Pro sportovní aktivity pak obuv, dle prováděné aktivity. 

Existují však i boty, které využijete jak při sportování, tak pro běžné nošení. Řeč je o botách 97 Air Max od společnosti Nike, protože řada těchto bot Max Air poskytuje prvotřídní ochranu při nárazech. Tím se stává vhodnou obuví pro aktivity typu basketbal či běh. Veškeré boty této řady poznáte snadno – mají viditelné průzory mezi botou a podešví. V podstatě jde původně o běžeckou obuv, ovšem díky zajímavého designu se tyto boty staly oblíbené i pro běžné nošení. 

Jestliže toužíte po pohodlí, ale zároveň i dobře vypadat, pak s touto obuví nešlápnete vedle. Gumová podrážka je velmi odolná a obuv má tlumící vrstvu. Tyto boty můžete tedy využít jak ke komfortní procházce městem, tak na výběh, při kterém provětráte hlavu. Pokud nejste pravidelný běžec, pak vám tyto boty bezvadně vyjdou vstříc. Samozřejmě jestliže hodláte běhat nebo hrát basketbal pravidelně, vyplatí se mít zvlášť boty pro sport a běžné nošení. Při sportovních aktivitách se obuv opotřebovává mnohem rychleji. 

Kde hledat inspiraci 

Nekonečnou inspiraci najdete na katalogu Flexdog, kde můžete vybírat obuv jak pro běžné nošení, tak pro sportovní aktivity, případně spojit příjemné s užitečným a vybrat si takto univerzální obuv, jako jsou právě boty Air Max od značky Nike. Jak už jsme zmínili výše, pro pravidelný sport je vhodné mít obuv zvlášť, ale pro příležitostnou sportovní aktivitu klidně využijte této univerzálnosti. Radost si můžete udělat obuví v bílé či černé barvě, ale i barevnými variacemi.