Terezka (9) šikanovala spolužáky kvůli oblečení. Tvrdě se jí to vymstilo, vlastní máma jí dala životní lekci

Fotografie: Public Domain

Každý rodič by se měl zachovat jako tato maminka, která zjistila, že její dcera šikanuje ostatní děti. Vymyslela proto chytrý trest, díky němuž se její dcera poučí a už se tak nebude nikdy chovat.

Nikdo si nepřeje, aby se jeho dítě ve škole/školce stalo obětí šikany. Bohužel mnoho dětí se tak k ostatním chová a častokrát si velmi rychle najdou oběť. Jakmile rodiče zjistí, že jejich dítě šikanuje ostatní, měli by hodně rychle zakročit. Tato maminka si našla vhodné řešení, kterým svou dceru potrestá za to, že šikanovala jiné děti.

Následky šikany nejsou hezké

Kromě toho, že šikanované dítě ve škole zažívá nepříjemné chvíle a velice často se mu někdo posmívá, stává se i to, že si dítě odnáší do budoucna ze šikany jisté následky. Těmi jsou například nízké sebevědomí, špatný psychický stav, deprese, úzkosti nebo jiné problémy. Je tedy potřeba, aby rodiče a učitelé zakročili včas, když zjistí, že je nějaké dítě obětí šikany.

Děti se musí neustále vychovávat

Šikana mnohokrát vznikne velmi rychle a nikdo ani neví jak. U dětí je tedy dobré sledovat jejich chování a pokud se vám bude zdát něco v nepořádku, proberete vše společně. Občas pomůže i dětský psycholog, který ví, jak s dětmi správně mluvit, aby se přestaly bát a stydět. Jakmile si k někomu vytvoří důvěru, možná se mu svěří. Tato maminka zjistila až od učitelů, co její dcera provádí jiným dětem ve škole.

Maminka měla telefonát ze školy

„Moje dcera Terezka chodila teprve na základní školu a doma se chovala hodně slušně. Neměla jsem tedy velké obavy z toho, že by s ní ve škole mohly být problémy. Jednoho dne mi ale volali učitelé ze školy přímo do práce a když jsem se od nich dozvěděla, co Terezka ve škole dělá, vyděsila jsem se. Měla jsem dojem, že jsem ji špatně vychovala, a začala jsem přemýšlet nad tím, jak jí ukázat, že dělá špatnou věc,“ vypráví maminka Bára, jíž se sdělení učitelů vůbec nelíbilo.

žena drží telefon
Fotografie: Pixabay

Má dcera šikanovala ostatní děti

„Učitelé mi sdělili, že Terezka šikanuje ostatní děti a často se jim posmívá kvůli tomu, jaké mají oblečení. Zavolala jsem tuto zprávu manželovi a společně jsme vymysleli řešení. Než Terezka přišla ze školy, vzali jsme jí všechny hračky, oblečení i obuv a připravili jsme jí outfit, který bude nosit každý den,“ řekla Bára a pokračovala ve vyprávění.

Ode dne, kdy Báře zavolali ze školy, musela Terezka nosit týden v kuse stejné oblečení a její maminka jí ho vždy večer vyprala, aby bylo na druhý den čisté. Na tričku, které nosila, měla nápis, že se posmívala jiným dětem, a doma musela neustále pomáhat a psát věty o tom, že šikana je špatná, aby získala své věci zpět a zapamatovala si, že už se takto ošklivě chovat nesmí.

Zdroj: Čtenářka – Barbora P.