Trápí vás zdravotní problémy? Stačí zvolit tu správnou polohu ve spánku

Spánek je nezbytná součást našeho života. Pomáhá tělu se zregenerovat, nabrat sílu na další den a obnovit energii. V průměru spíme 7 – 9 hodin, což znamená, že v průměru prospíme 25 let svého života. Spánek lze využít k vyřešení zdravotních problémů.

S pomocí správné spánkové polohy se zbavíte:

Trávicích problémů – abyste se zbavili zažívacích problémů, spěte na levé straně, která usnadní přechod potravy střevy.

Bolestí zad – pokud vás trápí bolesti zad, snažte se spát na zádech s ručníkem srolovaným pod zádovým obloukem a s polštářem mezi koleny.

Bolesti v krku – na bolesti v krku stačí jediné. Položit si pod něj malý srolovaný ručník.

Vysoký krevní tlak – správná poloha při spánku dokáže ovlivnit i krevní tlak. Abyste si tlak snížili, je vhodné spát s obličejem směřujícím dolů.

Pálení žáhy – kvůli špatně těsnícímu svěrači mezi žaludkem a jícnem může docházet k tomu, že žaludeční kyselina vám bude pronikat zpět do jícnu a tam vyvolávat pálení žáhy. Zabráníte tomu ležením na levé straně.

Bolesti v rameni – bolí vás rameno? Spěte na druhé straně, s mírně pokrčenými koleny. Mezi ně si dejte polštář a druhý mějte u hrudníku.

Premenstruální bolesti a křeče v břiše – při bolestivé menstruaci si dejte na noc pod kolena polštář. Tím si ulevíte od bolesti podbřišku a kříže.

Bolesti hlavy – bolesti hlavy způsobuje vytočení hlavy do strany během spánku. To vede ke svalovému napětí a zhoršenému prokrvování. Zabráníte tím, že si dáte okolo hlavy několik polštářů.

Správná poloha při spánku může mít velký vliv na váš zdravotní stav a pomůže vám celou řadu výše uvedených obtíží překonat. Během spánku jistě polohu často měníte, ale snažte se ve stanovené poloze usínat a následně se do ní vracet. Ráno ucítíte rozdíl, kdy se budete cítit vyspaní a především bez bolestí.