Ušijte si roušky z bavlněné látky

Jednorázové roušky jsou sice pohodlné a dobře se v nich dýchá, ovšem nemálo zatěžují naši peněženku. Kdo jí chce ulevit, ten jednorázovou roušku nepoužívá pouze jednorázově. Tím ovšem hazarduje se zdravím svým i lidí ve svém okolí. Daleko šetrnější je ušít si roušku látkovou a vyvářet ji nebo prát. Pokud se o ni budete hezky starat, vydrží vám dlouhé roky. A to už snad budeme s koronavirem vypořádaní.

Pokud máte doma šicí stroj, opravdu není důvod roušky kupovat. Modely vyrobené podomácku vás v dlouhodobém horizontu vyjdou levněji, i když investujete do nějaké pěkné látky, nitě a gumiček. Šikovné hospodyňky na jaře v době nouze, kdy roušky téměř nebyly k sehnání, šily i v ruce. I to se dá, a pokud vám nechybí trpělivost, určitě se do šití pusťte.

Jaká látka je pro roušky nejvhodnější? 100% bavlněná

Z jaké látky roušky šít? Látka by určitě měla být ze 100% bavlny. Bavlna je totiž příjemná kůži a dobře zachycuje viry, které vydechujete. Je jen na vás, zda se bude jednat o bavlněné plátno, případně 100% bavlněný úplet. Každému je příjemného něco jiného. Plátno se snadněji zmačká, když roušku strčíte například do kapsy.

Kamenné i internetové galanterie mají ve své nabídce celou řadu překrásných látek. Bavlněné látky seženete v jednobarevném provedení i se zvířátky přesně podle vašeho vkusu. Doporučujeme si nejdříve najít střih a rozpočítat si, kolik látky potřebujete, a až poté jít nakupovat.

Nechte si látku na roušku přímo doporučit

Zamilovali jste si dekorační látky ze 100% bavlny a nejste si jistí, jestli se na roušky hodí? Neváhejte se zeptat přímo prodavačky či napsat e-mail do e-shopu. Odborníci vám poradí, jaké látky jsou vhodné a které si lidé kupují nejčastěji.

Na sortiment krásných látek narazíte například v e-shopu Bytema.cz. Mají tam nejen bavlněné, ale i gobelínové či přírodní lněné látky. Co takhle ušít si nový potah na polštářek nebo ubrus, když už budete v tom šití?