Uspořádání interiérů s nástěnnými hodinami

Klasické nástěnné hodiny nás provázejí již velmi dlouho a stále se těší velké oblibě. Jsou nejen praktické, ale také plní důležitou dekorativní funkci – zdobí prázdné stěny a dodávají interiéru jedinečný charakter. Dokonale se hodí do jakéhokoli uspořádání, jak klasického, tak i moderního. Dnes jsme pro vás připravili krátkou příručku, ve které vysvětlíme, které hodiny se budou nejlépe hodit do vašeho stylu a interiéru.

Nástěnné hodiny pro klasická uspořádání

Nástěnné hodiny mohou být důležitým a zajímavým dekorativním prvkem každého klasicky zařízeného obývacího pokoje. Musí však dokonale zapadnout do celé výzdoby a tvořit s ní jednotný a soudržný celek. Zde se budou nejlépe prezentovat nástěnné hodiny – https://tulup.cz/hodiny-na-skle – ve stylu retro (např. s římskými číslicemi, dřevěnými prvky, nezakrytým mechanismem) a klasické dřevěné skříňové hodiny s kyvadlem. Skvěle se hodí k těžkému dřevěnému nábytku a stylovým doplňkům.

Nástěnné hodiny do moderního obývacího pokoje

V moderním a prostorném obývacím pokoji budou nejlépe fungovat velké nástěnné hodiny bez ciferníku, které krásně ozdobí prázdnou stěnu a celému interiéru vdechnou jedinečný charakter. Jsou k dispozici v mnoha vzorech a barvách a jejich montáž je jednoduchá. Velké nástěnné hodiny se budou nejlépe vyjímat nad pohovkou nebo krbem.

Nástěnné hodiny na skle se skvěle hodí i do moderních interiérů. Jsou trvanlivé, dostupné v mnoha vzorech a barvách a hodí se do jakéhokoli uspořádání. Do obývacích pokojů, kde převládá minimalismus a bílá barva, se nejlépe hodí jednobarevné hodiny (černé, šedé) nebo napodobující mramor. Do barevnějších interiérů doporučujeme nástěnné hodiny s rostlinným motivem, barevnou abstrakcí nebo fotografií.

V interiérech ve skandinávském stylu budou nejlépe fungovat hodiny s mírně strohým designem, bez zbytečných ozdob, v bílé, šedé, hnědé a černé barvě. Do loftových interiéru zase doporučujeme jednoduché nástěnné hodiny s imitací dřeva, betonu a kovu.

Nástěnné hodiny do kuchyně a dětského pokoje

Nástěnné hodiny zdobí nejen obývací pokoje, ale také ložnice, kuchyně a dětské pokoje. Do kuchyní v klasickém stylu se budou hodit hodiny v retro stylu, do moderní kuchyně – nástěnné hodiny s kulinářským motivem (čerstvé ovoce, zelenina nebo šálek kávy). Budou nejen praktické, ale také skvěle zdůrazní charakter interiéru.

Nástěnné hodiny jsou také vynikajícím dekorativním prvkem dětského pokoje. V pokoji nejmenších dětí se nejlépe osvědčí barevné nástěnné hodiny s medvídky, zvířaty a barevnými planetami. Dětem, které se učí písmena a čísla, usnadní poznávání času hodiny s velkými ciferníky a čísly. Dětské hodiny musí být nejen barevné a vizuálně atraktivní, ale měly by také ladit s celým uspořádáním a ostatními dekoracemi.

Vhodně zvolené nástěnné hodiny skvěle doplní interiér každé místnosti. Vdechnou jí charakter a jedinečné klima. Jsme přesvědčeni, že si nakonec zvolíte ideální model hodin pro váš interiér.