V úctyhodném věku zemřel významný herec z milovaného seriálu, který je i po dlouhých letech ikonou

Fotografie: Florian Sabonchi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V úctyhodném věku 95 let zemřel herec známý mimo jiné ze slavného seriálu Battlestar Galactica. Poslední rozloučení bude neveřejné.

Dne 23. dubna zemřel pokojně ve svém domě na Manhattanu Terry Carter. Smutnou zprávu podle TN potvrdil jeho syn Miguel. Herec má na svém kontě celou řadu rolí v televizních seriálech i filmech. V šedesátých letech se stal vůbec prvním černošským moderátorem na televizních obrazovkách v USA. Mezinárodně jej však proslavil původní sci-fi seriál Battlestar Galactica.

Ze studia práv utekl k herectví

Terry Carter se narodil v roce 1928 v newyorském Brooklynu. Herecké vlohy i nadšení projevoval už od dětství. Svou první roli si zahrál už v devíti letech. Původně však šel studovat práva. Ta ale nedokončil, protože se nechal zlákat svým přítelem Howardem Da Silvou ke studiu herectví. V roce 1956 se stal jedním z prvních černošských herců, který získal stálou roli v televizním seriálu.

V roce 1965 se stal prvním světovým moderátorem černošských televizních zpráv pro WBZ-TV Eyewitness News v Bostonu. Počátkem sedmdesátých let se mu dostalo celonárodní pozornosti díky jeho roli v detektivním seriálu McCloud, kde ztvárnil seržanta Joea Broadhursta. Mezinárodně jej pak proslavil oblíbený sci-fi seriál Battlestar Galactica, který se natáčel od roku 1978. Tady ztvárnil roli plukovníka Tigha.

Zemřel milovaný zpěvák, jehož milionové hity zná zcela každý Čech. Jeho desky se zapsaly do historie

Byl rovněž režisérem a producentem

Jak uvádí LATimes, Carter byl také režisér a producent, jenž si vysloužil nominaci na Emmy za režii epizody „American Masters“ o životě jazzového giganta Dukea Ellingtona. Také režíroval a produkoval „The Katherine Dunham Technique“, projekt, který nabídl hluboký náhled do učení průkopnické choreografky. Jeho poslední role pak byla v akčním thrilleru Hamilton z roku 2010.

O úmrtí slavného herce a průkopníka černošského herectví informovala jeho rodina. Zemřel v úterý 23. dubna ve svém domě na Manhattanu. Bylo mu 95 let. Veřejné rozloučení není v plánu. Rodina se rozhodla oslavit jeho život pouze v rodinném kruhu. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí oslavovaného českého hudebníka. Sólista a tenorista Miroslav Švejda zemřel ve veku 84 let.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*