Jen opravdový génius zvládne na obrázku najít chlapce mezi dívkami. Patříte mezi bystré jedince?

Fotografie: Pixabay

Hádanky, kvízy nebo i křížovky patří k zábavnému tréninku mozku. Je to výborný způsob relaxace, u kterého si odpočinete a nebude chvíli myslet na to, co se stalo v práci.

Internet se jen hemží vizuálními hádankami a hrami. Jejich hlavní funkcí je rozvíjet vaše schopnosti. I když si myslíte, že to děláte pro zábavu, tak zábava to zajisté je, ale rozvíjet mozek je potřeba v každém věku. Zde je rychlá hádanka, díky které zlepšíte svoje schopnosti identifikace. Ti nejlepší jí dokáží vyřešit během několika vteřin.

Fotografie: Pixabay

Nasměrování mysli jiným směrem

Po těžkém a náročné dni v práci nebo doma je potřeba odlehčit duševní zátěž. Tento druh hádanek je skvělý způsob jak relaxovat a přitom zažít odlehčenou zábavu. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají rádi výzvy a nic je nezastaví, budou vás tyto vizuální hry bavit. Obzvlášť pokud budete vědět, že hádanku před vámi vyřešilo velmi málo lidí.

Najděte chlapce ukrytého mezi dívkami

Jednoduchý úkol, který by vám měl zabrat jen několik málo vteřin. Trénujete tak svojí bystrost a schopnost identifikace. Podívejte se na obrázek a najděte chlapce, který se před vámi ukryl ve skupině dívek.

Fotografie: CanvaPhotos

Už jste ho našli? Pokud ano tak jistě víte, že je v druhé řadě ze zdola a druhý zleva. Ano opravdu tam je. Pokud pro vás byla tato hádanka příliš snadná, vyhledejte další kvízy, které budou náročnější a více zapojíte své myšlení a svůj zrak.

Najděte rozdíly

Každý si jistě pamatuje už z dětství úkoly, ve kterých jste hledaly rozdíly mezi téměř stejnými obrázky. Je to jednoduché a zábavné a právě proto je to také oblíbený způsob relaxace a odpočinku. Duševní hygiena je velmi důležitá obzvlášť pro ty, kteří mají psychicky náročnou práci. Například manažeři, lékaři nebo i učitelé a nejen náročné zaměstnání, ale například i rodiče to ocení.

Prevence demence

Křížovky, osmisměrky nebo i sudoku a vizuální hry donutí váš mozek fungovat a tím snížíte riziko demence. Čím více mozek namáháte, tím více pracuje a nezleniví. To je velmi důležité v každém věku. Kupte babičce její oblíbené křížovky, aby byl její mozek stále vitální a mohla ho každý den trénovat.

Fotografie: Pixabay

Hra pro rodiče a děti

Můžete z těchto vizuálních her udělat i rodinou zábavu. Kdy budete soutěžit, kdo první najde rozdíl nebo v tomto případě něco, co na obrázku být nemá. Je to skvělá zábava, navíc budete rozvíjet dětské myšlení a strávíte spolu chvilku času. Můžete s dětmi vyzkoušet i různé paměťové hry, kdy naskládáte předměty na stůl, dáte jim určitý čas na zapamatování, poté jeden předmět schováte a musí uhádnout co chybí. Postupně můžete přidávat předměty a úkol dělat složitější.

Fotografie: Freepik

Rozvíjet myšlení je nutné v každém věku a je jednou jakou formu hádanek nebo kvízu si vyberete. Záleží jen na vás co vás bude bavit. Pokud to budete dělat z donucení a nebude vás to bavit, budete akorát otrávení a celé to bude postrádat smysl.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]