Všechny originální dětské hlášky pojme Hláškovník

Dětské myšlení a upřímnost nemá konkurence. Naši potomci často řeknou nahlas to, co bychom se my říct neodvážili. Někdy si také vymýšlí vlastní slova nebo mají zvyky, jež by dospělého doopravdy nikdy nenapadly. Nebyla by škoda na všechny tyhle věci, kterým se nyní smějete, zapomenout?

  • „S bubákama nejedu,“ prohlásila holčička, když měla s maminkou přistoupit do výtahu k ženám zahaleným v burce.
  • Od kdy se pije z flašky? „No přece od roku 2012,“ prohlásil malý chytrolín.
  • V restauraci po návratu maminky ze záchodu: „Maminko, ty jsi kakala?“
  • Běž! „Neběžu,“ odpovídá malá holčička.
  • „Jsem z toho celej vyzkratovanej,“ prohlásil klučina poté, co dostal Lego.
  • „Jééé mami, tady je plno šneků bezdomovců,“ ohodnotila holčička slimáky.
  • „Teto, ty seš automat“, okomentoval synovec drobné, které vypadly z kapsy kalhot.

Pečlivě si dětské hlášky zapisujte

Přijít o takové perly by byla opravdu škoda a věřte, že je říká skutečně každé dítě. Jestli to vaše ještě nezačalo, nebojte, váš čas přijde. A až bude tady, je třeba na něj být připraven! Pořiďte si například knihu Hláškovník, která vám umožňuje si všechny možné hlášky a zkomolená slova zapisovat. Všechny dětské hlášky kniha nejspíš pojmout nedokáže, ale aspoň ty legendární by měly zůstat zachované. Za deset či dvacet let si je budete číst a s láskou vzpomínat, jak byly vaše děti malé.

Knihu tvoříte společně s dětmi

Dětské hlášky zápisník umožňuje zaznamenávat celkem do tří různých částí:

  • Dětský slovníček: Sem patří zkomolená slova.
  • Dětské hlášky: Tady zaznamenáte hlášky i s jejich kontextem.
  • Veselé zážitky: Zde se můžete vyřádit, pište sem všechno, na co si chcete uchovat vzpomínku.

Kniha je krásně barevná a obsahuje drobné ilustrace, které si děti mohou vybarvovat. Nechte je také kreslit vlastní obrázky a přispívat do knihy, tvořte ji společně. Díky příspěvkům dítěte bude ještě více autentická.

Kniha je určená pro holky i kluky, jednu knihu lze používat i pro více dětí. Stačí k hlášce vždy připsat, které z vašich povedených ratolestí ji proneslo.

Hláškovník s vámi bude žít celé dětství

Hláškovník pořiďte ideálně ještě předtím, než dítě začne mluvit, ať do něj stihnete zaznamenat první slovíčka. Na jeho pořízení ovšem není pozdě nikdy. Ať už je vašemu dítěti tři nebo osm, jistě s ním ještě občas zažíváte situace, jimž se ještě dlouho smějete.

Kniha Hláškovník uchová všechny příhody a myšlenky. Má rozměry A5, obsahuje 100 stran z pevného papíru s gramáží 120 g/m3. Má pevnou šitou vazbu. Zbývá dodat už jen poslední informace, a to že ji koupíte v e-shopu Floby.cz.

Mimochodem, kniha dětských hlášek je skvělým dárkem pro všechny rodiče, obzvlášť pro ty nastávající. Svým způsobem jí obdarujete i děti. V dětství budou nadšeně přispívat svými kresbami, v dospělosti si rády přečtou, co jako malí povídali.