Sousedská hlídka: Žena našla za stěračem vzkaz, který ji srazil do kolen. Sdělení jí zkazilo den

Fotografie: Depositphotos

Zmatená řidička se podělila na sociálních sítích o vzkaz, který jí někdo nalepil na čelní sklo během noci, kdy její auto stálo zaparkované. Neví, co si o tom myslet.

Obzvláště ve větších městech si řidiči museli zvyknout, že najít vhodné místo k zaparkování je někdy nadlidský úkon. Rozhodně by se však auto nemělo parkovat, kde se vám zlíbí. Pro parkování fungují pravidla a jejich nedodržení vás může přijít draho. Také byste měli myslet na to, že je potřeba nechat dostatek místa pro průjezd záchranných vozidel, jak jsme psali v článku na SvětKreativity.

Ráno našla na autě nalepený vzkaz

Žena, která žije v Gold Coast v Austrálii, se na sociálních sítích podělila o zvláštní vzkaz, který jí někdo nechal za okénkem jejího auta. Zaparkovala v blízkosti svého domu a myslela si, že je vše v pořádku. Další ráno, když k autu přišla, na něm našla ručně psaný vzkaz. Deník Mirror informoval o tom, jak ženu vzkaz za oknem zmátl. Nebyla si jistá, jestli má jít o přátelské upozornění nebo snad výhružku.

Na lístku stálo: „Sousedská hlídka: Prosím, mějte na paměti, že jste zaparkovali ve čtyřhodinové zóně. Tato oblast je pravidelně hlídána kvůli letištní bezpečnosti a pravděpodobně obdržíte oznámení o jejím porušení. Podrobnosti o vašem vozidle byly zaznamenány.” Překvapená žena nevěděla, co si o tom myslet.

Babička sušila prádlo včetně kalhotek pod oknem. Brzy obdržela dopis, na který nikdy nezapomene

Měla obavy, že ji někdo sleduje a také se skutečně obávala případné pokuty. Lístek tak nafotila a uveřejnila na sociálních sítích s dotazem:Jaká je šance, že dostanu pokutu? Bylo to v klidné obytné ulici, ale je tam tolik domů, které mají před sebou patníky, takže tam nemůžete zaparkovat.” Také si údajně nevšimla, že stojí na místě s časovým limitem.

What are the chances I have obtained a fine?
byu/BitterRequirement897 inaustralia

Někteří lidé si myslí, že jim ulice před jejich domem patří

Většina komentujících ji však uklidnila. Pokud by měla dostat pokutu, za oknem by jistě měla lístek od policistů, takže nikdo nepředpokládá, že by se pokuty musela bát. Některé také tato situace rozčílila. „Soused pravděpodobně nechápe, že veřejné ulice jsou veřejným majetkem. Narazil jsem na mnoho lidí, kteří mají pocit, že ulici před jejich domem vlastní,” zněl jeden z nich.

Žena tak vyvázla bez pokuty, ale s nepříjemným pocitem, že v místě bydliště operuje „sousedská hlídka”, která iniciativně kontroluje počínání ostatních. U nás se však o pokutě za špatné parkování nemusíte hned tak dozvědět. Výzva vám může přijít do datové schránky nebo poštou i několik měsíců po vašem prohřešku. Podle deníku AutoTrip  vás špatné parkování může přijít draho. Proto se raději vždy ujistěte, že parkovací místo nemá žádné speciální označení a opravdu na něm můžete zastavit.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]