Babička sušila prádlo včetně kalhotek pod oknem. Brzy obdržela dopis, na který nikdy nezapomene

Fotografie: Alexreavis / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Pokud žijete ve městě, nejspíš nebudete chápat pohnutky obyvatele této malé vesnice. Příběh černých kalhotek dokazuje, že některé vesnice stále zůstávají prudérní.

Starší žena nedávno objevila své vlastní kalhotky v poštovní schránce. Byl k nim přiložený vzkaz, jenž poukazoval na to, že je vysoce nevhodné, aby své spodní prádlo sušila na očích procházejících dětí. Prudérního občana, který vzkaz zanechal, se zatím nepodařilo identifikovat. Zato se tato bizarní situace dostala na přetřes i do světových médií. O tom, že sousedské spory někdy nedopadají dobře, jsme na SvětěKreativity již psali, závistivý důchodce v onom příběhu si za své jednání dokonce vysloužil podmínku.

Sušící se kalhotky nenechali prudérního občana v klidu

Rozamund Perrin je 65letá důchodkyně, která žije v malé anglické vesnici Stokeinteignhead. Ještě donedávna to byla žena, již nikdo neznal. Dnes se ona, a hlavně její kalhotky, propírají ve světových médiích. Přitom neudělala nic jiného, než že je dala usušit na venkovní sušák. Věc, nad kterou málokdo vůbec přemýšlí, se podle deníku Mirror stala trnem v oku místního občana, jenž se cítil natolik pohoršen, že se odhodlal k záškodnické akci.

Nutno podotknout, že sušák paní Perrinové je umístěn na jejím pozemku na oploceném dvoře. Ten však stojí hned naproti místní základní škole, a tak kolem jejího domu denně prochází místní děti do školy. A to se nejspíše nelíbilo některému z jejích spoluobčanů. Neváhal se tedy proplížit na soukromý pozemek, inkriminované kalhotky popadnout a vložit je i s ručně psaným lístkem do schránky paní Perrinové.

„Je naprosto nevhodné, aby byl tento typ oděvu vystaven naproti vesnické základní škole. Jsou tu členové této komunity, kteří by uvítali, aby se to zastavilo,“ stálo na lístku přiloženém ke kalhotkám, jejž otiskl deník DailyMail. „Jsem v šoku. Vážně, malomyslná prudérnost této vesnice je neuvěřitelná,“ okomentovala situaci paní Wilkinsonová, dcera „zhýralé“ babičky.

Poklekl, aby ji požádal o ruku. Snoubenka ale situaci proměnila v trapas všech nočních můr

podprsenky na šňůře
Fotografie: Freepik

Policisté jí poradili, ať suší prádlo v noci

„Nevěděla jsem, že existuje zákon proti věšení kalhotek na šňůru…?“ připojila ještě na obranu své matky a zveřejnila fotografii, na které stojí u inkriminovaného sušáku, na němž visí krajkové kalhotky, které se staly jablkem sváru. Také připomněla, že to není poprvé, kdy přišly kalhotky její matky na přetřes. Už před deseti lety se jimi údajně zabývala místní farní rada.

Tuto informaci však předseda farní rady Bill Dagworthy rezolutně popřel. Nevzpomíná si, že by kdy bylo spodní prádlo paní Perrinové předmětem jejich jednání. V minulosti už jí bylo dokonce i ukradeno. Policisté, jimž to tehdy nahlásila, jí poradili, aby prádlo věšela přes noc, aby nebylo vidět. Tak co, také vám to připadá směšné? Nebo se řadíte k těm, kteří by zákaz věšení spodního prádla na venkovním sušáku dali do zákona?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]