Vylepšení vzhledu automobilu – tuning

Fotografie: dodána inzerentem

Pro vylepšování vlastností automobilů se vžil pojem „Tuning“. Pro běžnou veřejnost je tuning považován za přežitek jakým je řvoucí výfuk apod. Základním kamenem tuningu je vzhledové nebo výkonnostní vylepšení  automobilu. Někdy je slovu tuning nálepkován význam přizpůsobování nebo ladění. Tuning v posledních 10 letech doslova dospěl a již nabízí skutečně smysluplné úpravy, které ocení každý uživatel nového i staršího vozidla.

Ochrana laku wrap fólií

Lak je nejnamahanější částí vozidla. Neustále je v kontaktu s chemikáliemi, nečistotami a čelí nárazům různých předmětů. V neposlední řadě na něj působí destruktivní vlastnosti dopadajícího UV záření. Lak není vůbec jednoduché chránit. Různé kouzelné chemikálie z dílny „Horsta Fuxe“ sice nabízí určitou ochranu, ale nejsou bariérou. V určitém smyslu je vosk nebo keramická leštěnka lepší než nic, ale proti nárazu kamene nepomůže.

Velmi zajímavým řešením jsou tzv. wrap fólie nebo laicky fólie na auto. Tyto fólie jsou nabízeny, jak v transparentním vzhledu, tak v barevném vzhledu. Fólie jednoduše přilne na lak vozidla a vytvoříte vrstvu, která nemusí být vidět. Tato vrstva efektivně chrání lak vozidla před kameny, UV zářením a chemikáliemi. Na vlastním voze máme vyzkoušenou oděrku od sloupku. Lak zůstal bez porušení a sloupek rozpáral pouze potahovou fólii.

Alu kola

Litá kola se vžila jako standard pro nová vozidla. Automobil na širších a větších kolech získává nádherný sportovní vzhled. Neexistuje žádná jiná úprava automobilu, která poskytne takto markantní okamžitý výsledek jako jsou litá kola. Nová alu kola také mohou prospět vlastnostem vozidla. Širší kola s nižším ET stabilizují automobil a zkrátí brzdnou dráhu.

Sportovní podvozek

Sportovní podvozek je podvozek, který snižuje vozidlo pro dosažení optimálních jízdních vlastností. Vzhledem k masovému rozšíření a poklesu cen jsou sportovní podvozky často levnější než sériové komponenty podvozků. Díky tomu se u starších vozidel stávají sportovní podvozky dvojitým vítězstvím. Automobil dosahuje lepších vlastností při nižší pořizovací ceně. Snížení vozidla prospívá vzhledu. Nižší mezera mezi blatníkem a kolem je extrémně přitažlivá a vzhled vozidla se stává sportovnější.

Změny nebo úpravy vozidel je možné provádět doma a nebo je sjednat u profesionálního autoservisu. Zejména sportovní podvozky doporučujeme za autoservis Děčín svěřit profesionální automobilové dílně.