Vylepšený chleba ve vajíčku: Tak chutný, že ho chcete jíst každý den! Hotový za 10 minut, chuťová bomba

Snídaně, obědy i večeře jsou dobré momenty dne. Pokud ale nevíte, co si dopřát k jídlu, můžete si vyzkoušet recept na tyto lahodné sendviče, které si zamilujete.

Jestliže se vám už omrzela jídla, která si děláte velice často a jejich chuť byste rádi na dlouho zapomněli, nejspíše je na čase, abyste se poohlédli po nových receptech. Díky tomu načerpáte inspiraci na to, co si můžete připravovat a zároveň i třeba ochutnáte něco nového. Příkladem mohou být tyto skvělé sendviče.

Ingredience, které budete potřebovat

Na to, abyste si mohli udělat tyto sendviče, si připravte tyto suroviny:

  • 12 plátků toastového chleba
  • 2 vejce
  • 200 g šunka
  • 80 g másla
  • 200 g sýr čedar
  • 100 ml smetana na vaření
  • sůl podle chuti

Přípravu toastů zvládne každý

Toasty se bezpochyby řadí mezi jídla, která jsou velmi jednoduchá na přípravu, a proto pokud jste začátečníkem v kuchyni, nemusíte se bát jejich přípravy. Nejprve si vezměte máslo, dejte jej do misky a poté jej nechte v mikrovlnce rozpustit. Poté všechny plátky toastového chleba potřete rozpuštěným máslem.

vrstvení toastů šunka a sýr

Dochuťte toasty surovinami

Až budete mít potřené plátky toastů, vezměte si 6 plátků a na každý jeden plátek dejte vrstvu sýra a na něj položte plátek šunky. Další vrstvou by měl být opět sýr a ten nakonec přikryjte plátkem toastového chleba se šunkou a sýrem. Celkem by tedy měly být 3 vrstvy sýru a 2 vrstvy šunky.

toasty smažení na pánvi

Nyní přichází čas na obalování toastů

Většina lidí by už takto připravené toasty dala na pánev nebo to přístroje na výrobu toastů. Pokud ale chcete opravdu výtečné toasty, dejte si do misky 2 vejce, 100 ml smetany a vše promíchejte metličkou. Do této omáčky vždy namočte celý 1 toast a poté ho dejte rovnou na plech vyložený pečícím papírem. Troubu si předehřejte na 200 °C a jakmile budete mít troubu rozehřátou a všechny toasty namočené v omáčce, dejte toasty péct do trouby na 15 minut. Pokud byste chtěli, lze je udělat na pánvi.

usmažené toasty dozlatova

Toasty lze také smažit na pánvi

Pokud by pro vás byla jednodušší druhá varianta, tak si dejte do pánve dostatek oleje a rozehřejte jej. Až ucítíte, že je olej horký, dejte do pánve tolik toastů, kolik se vejde, ale tak, aby se nedotýkaly. Každý toast smažte na pánvi asi 2 minuty z každé strany. Toasty budete mít usmažené ještě rychleji, pokud pánev přikryjete pokličkou. Tím si ušetříte nejen čas, ale také spotřebu energie.