Vyšívání stužkou vás naprosto okouzlí

Vyšívání patří mezi krásnou techniku, kterou si již od pradávna lidé zdobili nejen své oděvy, ale i obydlí. Ani současná doba neohrozí tento druh umění a vždy se najde dost lidí, kteří budou v tomto umění pokračovat a své zkušenosti předávat dál. Práce s barevnými látkami a přízemi dokážou člověku poskytnout to pravé uvolnění i v dnešní uspěchané době. Asi mezi méně známé patří vyšívání stužkami.

Výšivka vytváří 3D efekty

Když jsem viděla tyto úžasné díla na internetu, hned jsem vyhledala videa s návody. Tato technika se dá propojit s křížkovým nebo jiným stylem vyšívání a dokonce s perličkami. Ani zde se fantazii meze nekladou. Takto si můžete ozdobit originálním způsobem kabelku, polštářky nebo zhotovit obrázek a vložit do rámečku. Pokud se chystáte někomu darovat krabičku, ve které máte připravený dárek, ozdobit ji můžete růžičkou zhotovenou ze stužky. Dokonce jsem natrefila při svém pátrání na překrásné náhrdelníky, vytvořené touto technikou nebo úžasné prostírání zdobené růžemi ze stužek. Vyšívání stužkou působí prakticky, jako 3D technika, protože vystupuje nad povrch.

Úžasné vyšívání stužkou

Přiznám se, že jsem tuto metodu vyšívání stužkou ještě nezkoušela, ale už vím, na co se příště zaměřím. Bude to nákup barevných stužek. Pro tento druh výšivky jsou vhodné stužky vyrobené z přírodního hedvábí, které jsou lesklé a jemné na dotyk. Jejich šířka se pohybuje kolem 4-7mm. Jehla se používá stejná, jako u křížkového vyšívání s širokým očkem. Na youtube naleznete spoustu inspirace a návodů, pokud budete mít chuť vyzkoušet tuhle úžasnou techniku. Přeji příjemnou zábavu u vyšívání a spoustu překrásných výrobků.

Fotografie: Flowers and bird Author: ciapika licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com