Neskutečný talent může člověk ukázat i v 96 letech. Důchodkyně svým vystoupením uhranula diváky i porotce v pěvecké soutěži

Fotografie: Depositphotos

Pokud už jste někdy zaslechli tvrzení, že věk je jen číslo a nevěřili, po shlédnutí tohoto videa svůj postoj určitě přehodnotíte. Pro Noru věk není překážkou.

Pravdou je, že se občas pod vlivem různých emotivně vypjatých situacích, můžeme cítit o pár desítek let starší. Naopak ale mnoho z nás se svým věkem nemá nic společného. Stále v sobě nacházíme tu stejnou bláznivost, kterou jsme hýřili v osmnácti, i když je nám dvakrát více. A tento pocit je potřeba si zachovat co nejdéle. Protože jen tak můžeme žít život ne příliš vážně. V této době je to skoro nutnost a pokud si dokážete zachovat aspoň zlomek svého mládí, můžete brát situace z většího nadhledu a být tak vzorem pro ostatní.

Nora dokazuje, že zdání klame

Ve chvíli, kdy se Nora objeví na pódiu, si zřejmě porota neslibuje od této drobné stařenky žádný výjimečný výkon. Okamžitě ale zjistí, jak se zmýlili, když začne zpívat. Po několika sekundách je celá porota okouzlena. Nora Barton předvádí hlas s takovými výškami, které publikum odměňuje právem velkým potleskem.

Fotografie: Pexels

Soutěž Britain’s Got Talent hledá každoročně talenty různého zaměření už od roku 2007. Předsedou poroty je po celou dobu Simon Cowell, anglická televizní osobnost, podnikatel a nahrávací manažer.

Celá soutěž se skládá z několika vyřazovacích kol, která postupně bojující talenty dovedou až do semifinále a finále. Zde už porota pouze sdílí svůj názor, hlavní slovo a hlas má veřejnost.

Fotografie: Freepik

Věk je pouhé číslo

Nora Barton se začala učit zpívat již ve dvacátých letech. Docházela na hudební lekce a plnila si tak svůj sen. Celý život zpívala a je to znát i z jejího výkonu. Rozhodla se zazpívat „Nejkrásnější noc roku“ z filmu „The Great Caruso“ z 50.let. Na klavír ji doprovodila její dcera a společně si obě vysloužily obdiv poroty i celého publika.

Na porotě jde znát po pár sekundách údiv a opravdové nadšení. Sám Simon Cowell nasadil široký úsměv od začátku až do konce zpívané skladby. Nora poté slyšela mnohé gratulace k jejímu výkonu a poděkování za tak neuvěřitelný zážitek. „Jste velmi výjimečná žena, protože jste plná života, lásky a radosti,“ řekl porotce David Walliams a ostatní s jeho tvrzením souhlasili. Věk je prostě jen číslo.

Zdroj: YouTube / Britain’s Got Talent

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]