Ze starých věcí a barev lze vykouzlit nádherné kousky. Zkuste to také!

V dnešním článku se podíváme na to, jak můžete využít barvy, které vám je líto vyhodit. A nebude se jednat jen o staré barvy, ale také věci, které mnohdy leží někde ve sklepě nebo na půdě a mohou být ještě využity.

V mém případě se jedná o staré jízdní kolo. Jeho příběh začal tím, že stálo na zahradě opřené o plot a obrůstal ho plevel. V některých místech začalo už dokonce rezivět. Zbývala mu už jen cesta na smetiště. Jenže mi ho bylo líto a uvažovala jsem, jak by mohlo ještě posloužit. Jelikož mám ráda praktické nápady vyšla jsem tomu naproti. Na internetu je spoustu inspirace, jak využít nejen staré kolo, ale i židle, komody, stolky nebo staré dětské hračky. V komoře jsem nalezla plechovku, kde zbylo trochu bílé barvy. Ta už přímo křičela po vypotřebování a věřím, že kdybych ji včas nepoužila, byla by vhodná k likvidaci.

Kolo, jako stojan na květiny

Kolo jsem prvně vyprostila z plevelové džungle a pořádně umyla. Očistila smirkovým papírem a nachystala k nátěru. Skutečně nejsem žádný malíř ani lakýrník. Nanesla jsem první vrstvu a po zaschnutí v plechovce zbylo ještě na druhou vrstvu. Nijak jsem se s natíráním nepárala. Takto natřené a uschlé kolo, jsem „zasadila“ koly do hlíny, aby drželo stabilitu. Skutečně nejsem strýček, Pompo a nechtěla jsem vypěstovat nové kolo. Na takto usazené kolo, jsem připevnila s pomocí drátků košíky, do kterých jsem dala hlínu a nasadila kytky. Musím říci, že se tento můj pokus stal dominantním prvkem zahrádky. Pro inspiraci vkládám fotografie, že lze využít i starých na pohled nepotřebných věcí k originální dekoraci.